• сабота, 03 јуни 2023
МВР Билтен (ДПЛ)

МВР Билтен (ДПЛ)

Скопје, 2 јуни 2023 (МИА) - Кај клучка Демир Капија денеска во 12:30 часот од страна на патролна служба од По...

За викендов и наредната недела претпадне сончево, нестабилно во попладневните часови

За викендов и наредната недела претпадне сончево,...

Скопје, 2 јуни 2023 (МИА) - За време на викендот и во текот на следната недела во попладневните часо...

Мицотакис позитивен на Ковид-19

Мицотакис позитивен на Ковид-19

Атина, 2 јуни 2023 (МИА) – Преку видео објавено на Инстаграм, претседателот на Нова демократија до н...

САД подготвени за преговори со Русија за нуклеарното вооружување, по преземените контрамерки откако Путин го запре СТАРТ 3 

САД подготвени за преговори со Русија за нуклеарно...

  Вашингтон, 2 јуни 2023 (МИА) Белата куќа е подготвена на преговори за идна рамковна о...

Последна објава

На денешен ден

На денешен ден

3 јуни 2023 (МИА)   1098.- По петмесечна опсада во Првата крст...

Од верските календари

Од верските календари

Од верските календари    3 јуни 2023 (МИА)  ...

Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 3 јуни 2023 (МИА) - Денеска е сабота, 3 јуни 2023 година, 154-иот ден во годината. До крајот...

Мицковски преферира тет-а-тет средба со Ковачевски

Мицковски преферира тет-а-тет средба со Ковачевски

Скопје, 2 јуни 2023 (МИА) - Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицковски преферира да има тет-а-тет сре...

МИА Најави - МКД

МИА Најави - МКД

3 јуни 2023 Анкара - Претседателот Стево Пендаровски ќе присуствува на инау...

Најмалку 50 загинати и 300 повредени во железничка несреќа во Индија

Најмалку 50 загинати и 300 повредени во железничка несреќа во Индија

Њу Делхи, 2 јуни 2023 (МИА) -  Најмалку 50 луѓе загинаа, а 300 се хоспитализирани во Индија ког...

МВР Билтен (ДПЛ)

МВР Билтен (ДПЛ)

Скопје, 2 јуни 2023 (МИА) - Кај клучка Демир Капија денеска во 12:30 часот од страна на патролна служба од По...

Повредениот во сообраќајката кај Штип кој беше пренесен во Скопје е во стабилна состојба

Повредениот во сообраќајката кај Штип кој беше пренесен во Скопје е во стабилна состојба

Скопје, 2 јуни 2023 (МИА) - Во стабилна состојба е повредениот во сообраќајната несреќа на автопатот...

ВТА турнирот во Сан Хозе преместен во Вашингтон

ВТА турнирот во Сан Хозе преместен во Вашингтон

Вашингтон, 2 јуни 2023 (МИА) – Здружението на женски професионални тенисерки (ВТА) донесе одлука тур...

За викендов и наредната недела претпадне сончево, нестабилно во попладневните часови

За викендов и наредната недела претпадне сончево, нестабилно во попладневните часови

Скопје, 2 јуни 2023 (МИА) - За време на викендот и во текот на следната недела во попладневните часо...

Мицотакис позитивен на Ковид-19

Мицотакис позитивен на Ковид-19

Атина, 2 јуни 2023 (МИА) – Преку видео објавено на Инстаграм, претседателот на Нова демократија до н...

Бесими: Пари за субвенции за електрична енергија има и годинава во буџетот

Бесими: Пари за субвенции за електрична енергија има и годинава во буџетот

Скопје, 2 јуни 2023 Поддршката во вид на субвенции за ублажување на ефектите од енергетската...

Средба на Џафери со првата потпретседателка на Националното собрание на Француската Република

Средба на Џафери со првата потпретседателка на Националното собрание на Француската Република

Скопје, 2 јуни 2023 (МИА) - Претседателот на Собраниетo Талат Џафери денеска на маргините на состано...

ЖФК Шкендија и ЖФК Атлетико утре во бараж за место во Првата женска фудбалска лига

ЖФК Шкендија и ЖФК Атлетико утре во бараж за место во Првата женска фудбалска лига

Скопје, 2 јуни 2023 (МИА) – Сезоната во македонскиот женски фудбал ќе биде комплетирана утре со бара...

На полигонот Пенуш уништени минско-експлозивни средства врз основа на судски наредби

На полигонот Пенуш уништени минско-експлозивни средства врз основа на судски наредби

Скопје, 2 јуни 2023 (МИА) - Министерството за внатрешни работи – Оддел за сузбивање на организиран и...

Image

Остани поврзан