• среда, 21 февруари 2024
Џафери: Вложувањето во младите, во нивното знаење, е влог во подобрување и усовршување на целиот систем во земјава

Џафери: Вложувањето во младите, во нивното знаење,...

Скопје, 20 февруари 2024 (МИА) - Обезбедувањето на економски, социјални и образовни платформи и прог...

Владата утврди текст за измени на Законот за прогласување на Старото градско јадро на Охрид за културно наследство од особено значење, именувани нови членови  на Националниот совет за развој 

Владата утврди текст за измени на Законот за прогл...

Скопје, 20 февруари 2024 Владата утврди текст на Предлог на закон за изменување и дополнувањ...

Вучиќ: Од понеделник започнуваат консултациите за нова Влада

Вучиќ: Од понеделник започнуваат консултациите за...

Белград, 20 февруари 2024 (МИА)-Претседателот на Србија, Александар Вучиќ изјави вечерва дека од „по...

Шефот на УНРВА вели дека Израел допрва треба да обезбеди докази за наводите против персоналот на агенцијата

Шефот на УНРВА вели дека Израел допрва треба да об...

Газа, 20 февруари 2024 (МИА) – Шефот на УНРВА, Филип Лазарини, рече дека палестинската агенција за б...

Последна објава

На денешен ден

На денешен ден

21 февруари 2024 (МИА)   1437.- Шкотскиот крал Џејмс Први бил убиен од неистомислениците спречув...

Од верските календари

Од верските календари

21 февруари 2024 (МИА) ОД КАЛЕНДАРОТ НА МПЦ Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска...

Сончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер од северен правец

Сончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер од северен правец

Скопје, 21 февруари 20245 (МИА) - Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер...

Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 21 февруари 2024 (МИА) - Денеска е среда, 21 февруари 2024 година, 52-иот ден во годината. До крајот на годин...

ЛШ: Арнаутовиќ го предводеше Интер до заслужена победа над Атлетико, ПСВ и Дортмунд ремизираа

ЛШ: Арнаутовиќ го предводеше Интер до заслужена победа над Атлетико, ПСВ и Дортмунд ремизираа

Милано, 20 февруари 2024 (МИА) - Напаѓачот Марко Арнаутовиќ пропушти две одлични шанси, но го постиг...

Вучиќ: Од понеделник започнуваат консултациите за нова Влада

Вучиќ: Од понеделник започнуваат консултациите за нова Влада

Белград, 20 февруари 2024 (МИА)-Претседателот на Србија, Александар Вучиќ изјави вечерва дека од „по...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

21 февруари 2024  Скопје - Седница на Законодавно правна комисија.

Шефот на УНРВА вели дека Израел допрва треба да обезбеди докази за наводите против персоналот на агенцијата

Шефот на УНРВА вели дека Израел допрва треба да обезбеди докази за наводите против персоналот на агенцијата

Газа, 20 февруари 2024 (МИА) – Шефот на УНРВА, Филип Лазарини, рече дека палестинската агенција за б...

Џафери: Вложувањето во младите, во нивното знаење, е влог во подобрување и усовршување на целиот систем во земјава

Џафери: Вложувањето во младите, во нивното знаење, е влог во подобрување и усовршување на целиот систем во земјава

Скопје, 20 февруари 2024 (МИА) - Обезбедувањето на економски, социјални и образовни платформи и прог...

Палестинското претседателство ги осуди САД за нивното вето во Советот за безбедност на ОН

Палестинското претседателство ги осуди САД за нивното вето во Советот за безбедност на ОН

Рамала, 20 февруари 2024 (МИА) – Кабинетот на претседателот на палестинската управа Махмуд Абас сооп...

Мирен и масовен протест на земјоделците во Атина, тракторите остануваат паркирани пред Парламентот (Фото)

Мирен и масовен протест на земјоделците во Атина, тракторите остануваат паркирани пред Парламентот (Фото)

Атина, 20 февруари (2024) – Мирно и масовно заврши протестот на земјоделците во Атина, кои нивните т...

Киев и Вашингтон дискутираа за линијата на фронтот во Украина

Киев и Вашингтон дискутираа за линијата на фронтот во Украина

Киев, 20 февруари 2024 (МИА) – Украинскиот министер за одбрана Рустем Умеров денеска изјави дека тој...

Путин: Русија е категорично против распоредување нуклеарно оружје во вселената

Путин: Русија е категорично против распоредување нуклеарно оружје во вселената

Москва, 20 февруари 2024 (МИА) – Рускиот претседател Владимир Путин денеска изјави дека Москва е „ка...

Владата утврди текст за измени на Законот за прогласување на Старото градско јадро на Охрид за културно наследство од особено значење, именувани нови членови  на Националниот совет за развој 

Владата утврди текст за измени на Законот за прогласување на Старото градско јадро на Охрид за културно наследство од особено значење, именувани нови...

Скопје, 20 февруари 2024 Владата утврди текст на Предлог на закон за изменување и дополнувањ...

Владата на Црна Гора и Синдикатот за образование договорија зголемување на платите

Владата на Црна Гора и Синдикатот за образование договорија зголемување на платите

Подгорица, 20 февруари 2024 (МИА) – Владата на Црна Гора и Синдикатот за образование вечерва договор...

Image

Остани поврзан