• среда, 21 февруари 2024

Валентин Јанковски

Последно најавување: Tuesday, 20 February 2024, 02:53 pm

Владата утврди текст за измени на Законот за прогласување на Старото градско јадро на Охрид за културно наследство од особено значење, именувани нови членови  на Националниот совет за развој 

Владата утврди текст за измени на Законот за прогласување на Старото градско јадро на Охрид за култу...

Скопје, 20 февруари 2024 Владата утврди текст на Предлог на закон за изменување и дополнување на Закон...

Министерство за здравство: Петличковски и понатаму ја извршува функцијата претседател на Комисијата за заразни болести

Министерство за здравство: Петличковски и понатаму ја извршува функцијата претседател на Комисијата...

Скопје, 20 февруари 2024 (МИА) - Д-р Александар Петличковски не е сменет од функцијата претседател на Комисија...

ССНМ предупредува на внимателност во јавните настапи на политичарите

ССНМ предупредува на внимателност во јавните настапи на политичарите

Скопје, 20 февруари 2024  Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работници  по којзна...

Трипуновски: Се намалува бројот на земјоделци и производството на јаболка во ресенскиот регион

Трипуновски: Се намалува бројот на земјоделци и производството на јаболка во ресенскиот регион

Скопје, 20 февруари 2024 Дополнителниот заменик министер за земјоделство, шумарство и водостопанство Ц...

Тошковски и Бојмацалиев се сретнаа со словенечкиот амбасадор Пескор 

Тошковски и Бојмацалиев се сретнаа со словенечкиот амбасадор Пескор 

Скопје, 20 февруари 2024 (МИА) - Министерот за внатрешни работи Панче Тошковски и дополнителниот заменик минис...

Одбележан денот на Одделот за заштита на определени личности и објекти при МВР

Одбележан денот на Одделот за заштита на определени личности и објекти при МВР

Скопје, 19 февруари 2024 (МИА) – Со свечена церемонија на платото пред Објектот на Одделот за заштита на опред...

Тошковски: Срамота е пасошот со старото име да важи во некои земји, но не и кај нас, пратениците да го сменат и Законот за патните исправи

Тошковски: Срамота е пасошот со старото име да важи во некои земји, но не и кај нас, пратениците да...

Скопје, 19 февруари 2024 (МИА) - Македонскиот пасош со старото име се употребува во Германија, Швајцарија, Алб...

Тошковски: Секој што се огрешил ќе одговара пред законот, ќе следи кривична пријава за припадникот на МВР што нападнал друго службено лице

Тошковски: Секој што се огрешил ќе одговара пред законот, ќе следи кривична пријава за припадникот н...

Скопје, 19 февруари 2024 (МИА) - Познатата изрека како до сега е завршена. Секој еден што се огрешил ќе одгова...

Царинската управа спречи шверц на стоматолошка опрема, цигари, икони и поголема количина шафран и маџун

Царинската управа спречи шверц на стоматолошка опрема, цигари, икони и поголема количина шафран и ма...

Скопје, 18 февруари 2024 (МИА) – Царинската управа спречи обиди за криумчарење на икони, цигари, стоматолошка...

Џафери во посета на Универзитетот Тетово и Студентскиот дом Тетово

Џафери во посета на Универзитетот Тетово и Студентскиот дом Тетово

Тетово, 19 февруари 2024 (МИА) -  Претседателот на техничката Влада Талат Џафери денеска ќе ги посети Уни...

Обука за одржлива техничка помош за африканска свинска чума

Обука за одржлива техничка помош за африканска свинска чума

Скопје, 19 февруари 2024 (МИА) -  Четиридневна обука „Мисија за одржлива техничка помош (STM) за африканс...

Расчистено разбојништво во Кочани, приведени тројца малолетници

Расчистено разбојништво во Кочани, приведени тројца малолетници

Скопје, 18 февруари 2024 (МИА) - Полициски службеници од Полициската станица Кочани по преземени мерки и актив...

Image