• сабота, 02 март 2024
Арсоски: Димитриевски ќе  влезе во вториот круг на претседателските избори и има шанси да победи

Арсоски: Димитриевски ќе  влезе во вториот круг на претседателските избори и има шанси да победи

2 март 2024  "Извршени се сериозни анализи во Движењето ЗН...

Конференција „Иднината е зелена“

Конференција „Иднината е зелена“

Скопје, 2 март 2024 (МИА) - Во организација на Демократска обнова на Македонија (ДОМ) денеска во Ско...

Конвенција на ВМРО-ДПМНЕ  за претседателската кандидатура на Гордана Силјановска Давкова

Конвенција на ВМРО-ДПМНЕ за претседателската кандидатура на Гордана Силјановска Давкова

Скопје, 2 март 2024 (МИА) - Опозициската ВМРО-ДПМНЕ денеска во Скопје ќе одржи конвенција за избор н...

Ковачевски од Рим: Со СДСМ членството во ЕУ до 2030 година е амбициозна, но достижна цел

Ковачевски од Рим: Со СДСМ членството во ЕУ до 2030 година е амбициозна, но достижна цел

Скопје, 1 март 2024 (МИА) - Претседателот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија, Димитар Ковач...

Левица објави дека Билјана Ванковска собрала 10.000 потписи за претседателската кандидатура

Левица објави дека Билјана Ванковска собрала 10.000 потписи за претседателската кандидатура

Скопје, 1 март 2024 (МИА) -  Партијата Левица во објава на Фејсбук соопшти дека професорката Би...

Ковачевски - Фредриксен: Силна поддршка за социјалдемократските политики на претстојните избори, ЕУ е единствената алтернатива за Северна Македонија

Ковачевски - Фредриксен: Силна поддршка за социјалдемократските политики на претстојните избори, ЕУ е единствената алтернатива за Северна Македонија

Скопје, 1 март 2024  Претседателот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија, Димитар...

Митева: Цените во маркетите повторно ќе бидат повисоки и ќе удрат по џебот на граѓаните

Митева: Цените во маркетите повторно ќе бидат повисоки и ќе удрат по џебот на граѓаните

Скопје, 1 март 2024   Интегрален текст од прес конференција за медиуми ...

Лефков: Пендаровски призна дека ситуацијата во државата е толку лоша што и тој размислувал да се исели

Лефков: Пендаровски призна дека ситуацијата во државата е толку лоша што и тој размислувал да се исели

1 март 2024 Почитувани, Стево Пендаровски призна дека со СДС и ДУИ нема услови за жи...

ДУИ го обвини Касами дека милиони евра од општината преку тендери ги дава на едно семејство

ДУИ го обвини Касами дека милиони евра од општината преку тендери ги дава на едно семејство

Тетово, 1 март 2024 (МИА) - Огранокот на Демократска унија за интеграција (ДУИ) од Тетово одржа прес...

Маркоска: Мицкоски да ги вразуми советниците и градоначалникот од ДПМНЕ за ДУП-от во Ѓорче

Маркоска: Мицкоски да ги вразуми советниците и градоначалникот од ДПМНЕ за ДУП-от во Ѓорче

1 март 2024  Почитувани, Денеска е ден на голема о...

Лидерот на СДСМ, Ковачевски во Рим на Изборниот конгрес на ПЕС

Лидерот на СДСМ, Ковачевски во Рим на Изборниот конгрес на ПЕС

Скопје, 1 март 2024 (МИА) - Претседателот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија (СДСМ), Димита...

Левица: Нема никаков „раскол“ во партијата, расчистуваме со опортунистичкиот џган во нашите редови

Левица: Нема никаков „раскол“ во партијата, расчистуваме со опортунистичкиот џган во нашите редови

Скопје, 1 март 1995 Ја информираме јавноста дека Левица го суспендира и исклучи од членство...

Села: Таравари работи на уништување на АА, треба сами да одиме на избори

Села: Таравари работи на уништување на АА, треба сами да одиме на избори

Скопје, 29 февруари 2024 (МИА) - Зијадин Села од Алијанса за Албанците (АА) вечерва повтори дека спо...

Лукаревска: Пендаровски е претседател на сите граѓани, така ќе продолжи и во неговиот следен мандат

Лукаревска: Пендаровски е претседател на сите граѓани, така ќе продолжи и во неговиот следен мандат

29 февруари 2024  Во пресрет...

Василевска: Мора да се сопре и да се казни однесувањето на ДУИ

Василевска: Мора да се сопре и да се казни однесувањето на ДУИ

29 февруари 2024  ДУИ ги изне...

Image

Остани поврзан