• сабота, 03 јуни 2023

Неда Димова-Прокиќ

Последно најавување: Tuesday, 30 May 2023, 06:36 pm

Европскиот парламент повикува на национален консензус за евроинтеграциите со цел исполнување на целта - подготвеност за членство до 2030

Европскиот парламент повикува на национален консензус за евроинтеграциите со цел исполнување на целт...

Стразбур, 21 мај 2023 (МИА) - Европскиот парламент го објави Извештајот-резолуцијата на бугарскиот европратени...

Приведен разбојник во Кавадарци, следува пријава

Приведен разбојник во Кавадарци, следува пријава

Скопје, 21 мај 2023 (МИА) - На 20.05.2023 во 17.40 часот, полициски службеници од ОВР Кавадарци го лишиле од с...

Осветена првата македонска православна црква во Хрватска „Св. Злата Мегленска“

Осветена првата македонска православна црква во Хрватска „Св. Злата Мегленска“

Скопје, 31 мај 2023 (МИА) - Првата македонска православна црква во Хрватска, „Св. Злата Мегленска“ е осветена...

На територија на СВР Битола19 санкционирани возачи под дејство на алкохол

На територија на СВР Битола19 санкционирани возачи под дејство на алкохол

Скопје, 21 мај 2023 (МИА) - Во текот на изминатата вечер во периодот од 23.00 до 04.00 часот на територија на...

МВР Билтен

МВР Билтен

Скопје, 21 мај 2013 (МИА) - На 20.05.2023 во утринските часови во координирана и заедничка акција на п...

Истрага и предлог за притвор за разбојништво во обложувалница

Истрага и предлог за притвор за разбојништво во обложувалница

Скопје, 21 мај 2023 (МИА) - Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна поста...

Претседателот Пендаровски во работна посета на Кралството Белгија

Претседателот Пендаровски во работна посета на Кралството Белгија

Скопје, 21 мај 2023 (МИА) - Претседателот Стево Пендаровски од денеска до 23 мај ќе престојува во работна посе...

Сузбиена организирана криминална група која вршела продажба на кокаин, амфетамин и марихуана

Сузбиена организирана криминална група која вршела продажба на кокаин, амфетамин и марихуана

Скопје, 21 мај 2023 (МИА) - На 20.05.2023 во утринските часови во координирана и заедничка акција на полициски...

„Ова е Македонија за сите“ во посета на Росоман, Сирково, Карпош, Маврово Ростуше

„Ова е Македонија за сите“ во посета на Росоман, Сирково, Карпош, Маврово Ростуше

Скопје, 21 мај 2023 (МИА) - Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски при теренската посета на општи...

Меџити на 76. Светска здравствена асамблеја во Женева

Меџити на 76. Светска здравствена асамблеја во Женева

Скопје, 21 мај 2023 (МИА) - Министерот за здравство Фатмир Меџити, во период од 21 до 22 мај присуствува во Же...

Во Скопје санкционирани 136 возачи, 53 за брзо возење

Во Скопје санкционирани 136 возачи, 53 за брзо возење

Скопје, 21 мај 2023 (МИА) - Секторот за внатрешни работи Скопје во текот на вчерашниот ден продолжи со контрол...

Состојба на патиштата

Состојба на патиштата

Скопје, 21 мај 2023 (МИА) - Од вчеравечер сообраќајот на патот Охрид - Кичево, кај Извор, се одвива по една ле...

Image