• сабота, 02 март 2024
Дел од маркетите ги зголемиле цените, Пазарниот инспекторат повикува на општествена одговорност кај трговците

Дел од маркетите ги зголемиле цените, Пазарниот инспекторат повикува на општествена одговорност кај трговците

Скопје, 1 март 2024 (МИА) - Првичните информации од Државниот пазарен инспекторат покажуваат дека де...

Екипи на Омбудсманот наоѓале готови документи на граѓани, Зибери апелира МВР да биде поефикасно 

Екипи на Омбудсманот наоѓале готови документи на граѓани, Зибери апелира МВР да биде поефикасно 

Скопје, 1 март 2024 (МИА) – Народниот правобранител му укажува на Минис...

Изјава за медиуми на Народниот правобранител Зибери (во живо)

Изјава за медиуми на Народниот правобранител Зибери (во живо)

Скопје, 1 март 2024 (МИА) - Изјава на Народниот правобранител Насер Зибери по брифингот за новинари....

Прес-конференција на Стево Пендаровски (во живо)

Прес-конференција на Стево Пендаровски (во живо)

Скопје, 1 март 2024 (МИА) - Прес-конференција на претседателот Стево Пендаровски.

Прес-конференција на Аврамовска-Мадиќ и Мојсоски (во живо)

Прес-конференција на Аврамовска-Мадиќ и Мојсоски (во живо)

Скопје , 1 март 2024 (МИА) - Прес-конференција на заменик-министерката за правда Викторија Аврамовск...

„Секогаш и секаде први“ - Армиските „Волци“ одбележаа 30 години постоење (Фото)

„Секогаш и секаде први“ - Армиските „Волци“ одбележаа 30 години постоење (Фото)

Скопје, 1 март 2024 (МИА) - Баталјонот на специјални сили при Армијата чие мото е „Секогаш и секаде...

Одбележување на 30 години од формирањето на Баталјонот на специјални сили (во живо)

Одбележување на 30 години од формирањето на Баталјонот на специјални сили (во живо)

Скопје, 1 март 2024 (МИА) - Министерката за одбрана Славјанка Петровска и началникот на Генералштабо...

Од март сите инспекторати ќе бидат вклучени во Е-инспектор

Од март сите инспекторати ќе бидат вклучени во Е-инспектор

 Скопје, 29 февруари 2024 (МИА) -Во Информацискиот систем за инспекциски надзор, Е- инспектор,...

За 35 отсто се намалува цената за потрошена топлинска енергија за деловните корисници во град Скопје

За 35 отсто се намалува цената за потрошена топлинска енергија за деловните корисници во град Скопје

Скопје, 29 февруари 2024 (МИА) – Регулаторната комисија за енергетика, водни услуги и услуги за упра...

Рендевска: Инспекторите ќе ја следат состојбата со цените на терен, очекуваме и маркетите да бидат во функција на граѓаните

Рендевска: Инспекторите ќе ја следат состојбата со цените на терен, очекуваме и маркетите да бидат во функција на граѓаните

Скопје, 29 февруари 2024 (МИА) - Инспекцискиот совет најавува дека ќе ја следи состојбата со цените...

ИЗБОРИ 2024/ Грковска: Не смее да се употребуваат државни ресурси во партиски цели во текот на кампањата, функционерите да се придржуваат до Етичкиот кодекс

ИЗБОРИ 2024/ Грковска: Не смее да се употребуваат државни ресурси во партиски цели во текот на кампањата, функционерите да се придржуваат до Етичкиот...

Скопје, 29 февруари 2024 (МИА) - Изборите се тест за демократската зрел...

Џафери пречекан од Рама во Тирана, започнува Конференцијата на високо ниво за Планот за раст на Западен Балкан

Џафери пречекан од Рама во Тирана, започнува Конференцијата на високо ниво за Планот за раст на Западен Балкан

29 февруари 2024 Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Талат Џафери, ден...

Прес-конференција на претседателот на РКЕ (во живо)

Прес-конференција на претседателот на РКЕ (во живо)

Скопје, 29 февруари 2024 (МИА) - Прес-конференција на претседателот на Регулаторна комисија за енерг...

Дијагностицирањето на ретките болести е тешко, сложено и скапо, потребно е континуирано финансирање на терапиите

Дијагностицирањето на ретките болести е тешко, сложено и скапо, потребно е континуирано финансирање на терапиите

Скопје, 29 февруари 2024 (МИА) - Ретките болести се тест за декларираната социјална правда, еднаквос...

Изјави за вицепремиерката Грковска и претседателката на Инспекцискиот совет, Рендевска (во живо)

Изјави за вицепремиерката Грковска и претседателката на Инспекцискиот совет, Рендевска (во живо)

Скопје, 29 февруари 2024 (МИА) - Изјави на вицепремиерката задолжена за политики за добро владеење С...

Image

Остани поврзан