• среда, 21 февруари 2024

Слободан Иванов

Последно најавување: Tuesday, 20 February 2024, 07:39 am

Филм на Нетфликс за Александар Македонски предизвикува контроверзии

Филм на Нетфликс за Александар Македонски предизвикува контроверзии

Атина, 20 февруари 2024 (МИА) - Грчката министерка за култура Лина Мендони ја критикуваше новата серија на Нет...

Највисокиот маж на светот повторно на дружба со најниската жена на светот

Највисокиот маж на светот повторно на дружба со најниската жена на светот

Лос Анџелес, 20 февруари 2024 (МИА) - Највисокиот маж на светот, Султан Косен од Турција, повторно се сретна с...

Движењето „child-free“ и неговите заложби

Движењето „child-free“ и неговите заложби

Лос Анџелес, 20 февруари 2024 (МИА) - Марсела Муњоз, малостопанственичка од Канзас (САД), која на својот интер...

Американец тужи лотарија, по грешка ги објавиле неговите броеви за добивка од 340 милиони долари

Американец тужи лотарија, по грешка ги објавиле неговите броеви за добивка од 340 милиони долари

Вашингтон, 20 февруари 2024 (МИА) - Американец кој мислел дека освоил „џекпот“ од 340 милиони долари, ја тужи...

Ким Џонг-ун доби подарок автомобил „за лична употреба“ од Путин

Ким Џонг-ун доби подарок автомобил „за лична употреба“ од Путин

Пјонгјанг, 20 февруари 2024 (МИА) - Лидерот на Северна Кореја, Ким Џонг-ун доби автомобил „за лична употреба“...

НАСА бара доброволци за симулирање живот на Марс

НАСА бара доброволци за симулирање живот на Марс

Хјустон, 19 февруари 2024 (МИА) - Американската Национална воздушно-вселенска администрација - НАСА објави пов...

Боно и „Ју-ту“ му оддадоа почит на починатиот Алексеј Навални

Боно и „Ју-ту“ му оддадоа почит на починатиот Алексеј Навални

Лас Вегас, 19 февруари 2024 (МИА) - Предводникот на ирската поп-рок група „Ју-ту“ - Боно го скандираше името н...

Мажите откриваат: Што никогаш не ѝ кажуваат на жената?

Мажите откриваат: Што никогаш не ѝ кажуваат на жената?

Скопје, 19 февруари 2024 (МИА) - На мрежата „Редит“ се појави предизвик до мажите. Темата е - откријте ги тајн...

Адријановиот ѕид низ вековите

Адријановиот ѕид низ вековите

Манчестер, 19 февруари 2024 (МИА) - Адријановиот ѕид којшто се наоѓа во северна Англија е една од најпознатите...

„Опенхајмер“ со најмногу „БАФТА“ награди

„Опенхајмер“ со најмногу „БАФТА“ награди

Лондон, 19 февруари 2024 (МИА) - Филмот „Опенхајмер“ е најголемиот хит годинава на доделувањето на филмските н...

Хитот на „АББА“, „Waterloo“ ќе биде преобјавен по повод 50-годишнината од првото издание

Хитот на „АББА“, „Waterloo“ ќе биде преобјавен по повод 50-годишнината од првото издание

Лондон, 16 февруари 2024 (МИА) - „Waterloo“ - вториот студиски албум на шведската поп-група „АББА“, којшто ста...

Нови обвиненија за сексуално недолично однесување против Жерар Депардје

Нови обвиненија за сексуално недолично однесување против Жерар Депардје

Париз, 16 февруари 2024 (МИА) - Се појавија нови обвинувања за сексуално недолично однесување против француски...

Image