• недела, 02 април 2023
Санкционирани 175 возачи во Скопје, 95 за брзо возење

Санкционирани 175 возачи во Скопје, 95 за брзо возење

 Скопје, 2 април 2023 (МИА) - Секторот за внатрешни работи Скопје во текот на вчерашниот ден пр...

МВР Билтен

МВР Билтен

1 април 2023 Денеска (01.04.2023) во 09.30 часот на автопатот А-1, Скопје-Гевгелија, кај клу...

Приведени двајца крадци од Скопје, расчистени три кривични дела извршени во Неготино

Приведени двајца крадци од Скопје, расчистени три кривични дела извршени во Неготино

Скопје, 1 април 2023 (МИА) - Полициски службеници денеска на автопатот А-1, Скопје-Гевгелија, кај кл...

Санкции за 96 возачи за брзо возење на територија на СВР Битола

Санкции за 96 возачи за брзо возење на територија на СВР Битола

Скопје, 1 април 2023 (МИА) - При акциска контрола за санкционирање возачи кои управуваат возило...

Полицијата ги пронајде двете исчезнати малолетнички на подрачјето на Бит Пазар

Полицијата ги пронајде двете исчезнати малолетнички на подрачјето на Бит Пазар

Скопје, 1 април 2023 (МИА) - Полицијата денеска во 13:30 часот на улица „Џон Кенеди“ кај продаж...

МВР Билтен

МВР Билтен

Скопје, 1 април 2023 (МИА) - На 31.03.2023 на Граничен премин Табановце од страна на полицис...

Санкционирани 34 возачи на териториите на СВР Тетово и СВР Охрид

Санкционирани 34 возачи на териториите на СВР Тетово и СВР Охрид

 Скопје, 1 април 2023 (МИА) - МВР соопшти дека во текот на вчерашниот ден, од 14.00 до 22.00 ча...

На Табановце приведен скопјанец, пренесувал над илјада монети

На Табановце приведен скопјанец, пренесувал над илјада монети

Скопје, 1 април 2023 (МИА) - На граничниот премин „Табановце“, при влез во државата, полициски слу...

Приведени тројца крадци од Гостиварско за издржување затворски казни

Приведени тројца крадци од Гостиварско за издржување затворски казни

Скопје, 1 април 2023 (МИА) - Полициски службеници од Полициска станица Гостивар вечра и денескаво Го...

Кај турски државјанин на ГП „Табановце“ пронајдени непријавени 31 000 евра 

Кај турски државјанин на ГП „Табановце“ пронајдени непријавени 31 000 евра 

 Скопје, 1 април 2023 (МИА) - Непријавени 31 000 евра се пронајдени вчера при преглед на патнич...

Осумнаесетгодишник од Куманово осомничен за препродажба на марихуана

Осумнаесетгодишник од Куманово осомничен за препродажба на марихуана

Скопје, 1 април 2023 (МИА) - Основното јавно обвинителство Куманово донесе Наредба за спроведување и...

Приведен крадец, осуден на двегодишна затворска казна

Приведен крадец, осуден на двегодишна затворска казна

 Скопје, 1 април 2023 (МИА) - Полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје вче...

Изречени 152 сообраќајни казни во Скопје, 45 за брзо возење

Изречени 152 сообраќајни казни во Скопје, 45 за брзо возење

Скопје, 1 април 2023 (МИА) - Секторот за внатрешни работи Скопје во текот на вчерашните сообраќајни...

Запленета дрога во Битола, приведени пет лица

Запленета дрога во Битола, приведени пет лица

Скопје, 31 март 2023 (МИА) - Полициски службеници од СВР Битола вчера на ул.„Краварски пат“ во Битол...

МВР Билтен (ДПЛ)

МВР Билтен (ДПЛ)

Скопје, 31 март 2023 (МИА) - На 30.03.2023 околу 13.40 часот, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за...

Image

Миа мрежа