• понеделник, 22 април 2024
Успешен настан на македонските каратисти на Европскиот шампионат, освоени 19 златни медали

Успешен настан на македонските каратисти на Европскиот шампионат, освоени 19 златни медали

  Скопје, 22 април 2024 (МИА) – Македонската репрезентација во традиционално карате има...

НБА: Јокиќ, Дончиќ и Гилџес – Александер кандидати за МВП наградата

НБА: Јокиќ, Дончиќ и Гилџес – Александер кандидати за МВП наградата

  Њујорк, 22 април 2024 (МИА) – Никола Јокиќ од Денвер, Лука Дончиќ од Далас и Шеј Гилџ...

КМФ Форца 2015 го освои Купот на Македонија во футсал

КМФ Форца 2015 го освои Купот на Македонија во футсал

  Велес, 22 април 2024 (МИА) – КМФ Форца 2015 е освојувач на Купот на Македонија во фут...

Рома заинтересирана за Киеза

Рома заинтересирана за Киеза

  Рим, 22 април 2024 (МИА) – Фудбалскиот клуб Рома и нејзиниот тренер Даниеле Де Роси с...

Модриќ: На чекор сме до титулата

Модриќ: На чекор сме до титулата

  Мадрид, 22 април 2024 (МИА) – Хрватскиот фудбалер Лука Модриќ, кој го предводеше Реал...

Рој Кин: Ковентри изгледаше како тим од Премиер лигата, а Манчестер јунајтед како екипа од Чемпионшип

Рој Кин: Ковентри изгледаше како тим од Премиер лигата, а Манчестер јунајтед како екипа од Чемпионшип

Лондон, 21 април 2024 (МИА) – Ирскиот фудбалски експерт, поранешен тренер и поранешен фудбалер на Ма...

Баер ја продолжи серијата без пораз постигнувајќи гол против Борусија во 97. минута

Баер ја продолжи серијата без пораз постигнувајќи гол против Борусија во 97. минута

Дортмунд, 21 април 2024 (МИА) – Тимот на Баер Леверкузен во последен момент го избегна првиот пораз...

Јунајтед испушти 3:0 против Ковентри, се спаси со ВАР, па на пенали избори финале во ФА Купот

Јунајтед испушти 3:0 против Ковентри, се спаси со ВАР, па на пенали избори финале во ФА Купот

Лондон, 21 април 2024 (МИА) - Манчестер јунајтед преку пенали стигна до финалето на ФА Купот, откако...

Руд за прв пат освои титула над категоријата АТП 250

Руд за прв пат освои титула над категоријата АТП 250

Барселона, 21 април 2024 (МИА) - Шестиот светски рекет Каспер Руд попладнево го победи 7-от на светс...

Воска поуспешна од Вардар за голем исчекор кон опстанок во Првата лига

Воска поуспешна од Вардар за голем исчекор кон опстанок во Првата лига

Скопје, 21 април 2024 (МИА) - Во дербито на долниот дел на табелата на Првата македонска фудбалска л...

Флик би можел да се врати во Баерн

Флик би можел да се врати во Баерн

Минхен, 21 април 2024 (МИА) - Германскиот фудбалски стручњак Ханс-Дитер Флик е подготвен да се врати...

АДИССДП: ФК Вардар има огромен долг и затоа не му е дозволено да игра на „Тодор Проески“

АДИССДП: ФК Вардар има огромен долг и затоа не му е дозволено да игра на „Тодор Проески“

Скопје, 21 април 2024 (МИА) – Акционерското друштво за изградба и стопанисување со станбен и деловен...

Тен Хаг: За 18 месеци го имав мојот најсилен тим само еднаш, кога има толку многу повредени, невозможно е да се постигнат посакуваните резултати

Тен Хаг: За 18 месеци го имав мојот најсилен тим само еднаш, кога има толку многу повредени, невозможно е да се постигнат посакуваните резултати

Манчестер, 21 април 2024 (МИА) – Тренерот Ерик тен Хаг се пожали на бројни повреди во Манчестер јуна...

Барселона е подготвена да го продаде Араухо за најмалку 100 милиони евра

Барселона е подготвена да го продаде Араухо за најмалку 100 милиони евра

Барселона, 21 април 2024 (МИА) - Барселона е подготвена да ги слушне предлозите за трансфер на дефан...

Верстапен по триумфот во Шангај: Болидпот возеше како по шини

Верстапен по триумфот во Шангај: Болидпот возеше како по шини

Шангај, 21 април 2024 (МИА) - Возачот на Ред Бул, Макс Верстапен по денешната победа на трката во Фо...

Image

Остани поврзан