• четврток, 30 ноември 2023

Зоран Стерјовски

Последно најавување: Thursday, 30 November 2023, 03:36 pm

Гросо повеќе не е тренер на Лион

Гросо повеќе не е тренер на Лион

Лион, 30 ноември 2023 (МИА) - Тренерот на Лион, Фабио Гросо го напушта тимот, објавено е на официјалниот сајт...

Извлечени двојките за ракометниот Куп на Македонија

Извлечени двојките за ракометниот Куп на Македонија

Скопје, 30 ноември 2023 (МИА) – Со ждрепка денес се извлечени двојките за првото коло во ракометниот Куп на Ма...

Жоао Марио: Тешко е да се најдат зборови за да се објасни како испуштивме победа над Интер

Жоао Марио: Тешко е да се најдат зборови за да се објасни како испуштивме победа над Интер

Лисабон, 30 ноември 2023 (МИА) - Играчот од средниот ред на Бенфика, Жоао Марио не може да поверува како не го...

Гвардиола: Го сакаме Халанд, не само поради неговите голови

Гвардиола: Го сакаме Халанд, не само поради неговите голови

Манчестер, 30 ноември 2023 (МИА) - Тренерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола, уште еднаш го пофали Ерлинг Хала...

Тен Хаг: Се движиме во вистинската насока

Тен Хаг: Се движиме во вистинската насока

Истанбул, 30 ноември 2023 (МИА) - Тренерот на Манчестер јунајтед, Ерик тен Хаг ги сумираше впечатоците од вчер...

Македонската репрезентација за едно место го подобри пласманот на ФИФА ранг-листата

Македонската репрезентација за едно место го подобри пласманот на ФИФА ранг-листата

Цирих, 30 ноември 2023 (МИА) - Македонската фудбалска репрезентација има напредок  од едно место на најно...

Познати се 12 од 16 учесници во плејофот на фудбалската Лигата на шампиони

Познати се 12 од 16 учесници во плејофот на фудбалската Лигата на шампиони

Нион, 30 ноември 2023 (МИА) - По резултатите од 5. коло од групната фаза на Лигата на шампионите, одредени се...

НБА: Јокиќ го постигна седмиот трипл-дабл сезонава, Детроит загуби 15 натпревар во низа

НБА: Јокиќ го постигна седмиот трипл-дабл сезонава, Детроит загуби 15 натпревар во низа

Денвер, 30 ноември 2023 (МИА) – Со постигнати 32 поени, 15 асистенции и 10 скока, Никола Јокиќ му помогна на Д...

Стоилковска го мина првото коло на фјучрсот во Египет

Стоилковска го мина првото коло на фјучрсот во Египет

Шарм Ел Шеик, 30 ноември 2023 (МИА) - Со победа во првото коло македонската тенисерка Магдалена Стоилковска го...

Белингем постави клупски рекорд во Лигата на шампионите

Белингем постави клупски рекорд во Лигата на шампионите

Мадрид, 30 ноември 2023 (МИА) – Фудбалерот од средниот ред на Реал Мадрид, Џуд Белингем, синоќа постигна гол н...

ПМФЛ: Струга поуспешна од Вардар, Шкендија го победи Работнички

ПМФЛ: Струга поуспешна од Вардар, Шкендија го победи Работнички

Скопје, 29 ноември 2023 (МИА) – Во Првата македонска фудбалска лига попладнево се одиграа натпреварите од 16....

Натпреварот од Евролигата помеѓу Макаби и Анадолу Ефес беше преместен од Истанбул во Белград

Натпреварот од Евролигата помеѓу Макаби и Анадолу Ефес беше преместен од Истанбул во Белград

Белград, 29 ноември 2023 (МИА) - Натпреварот од 14. коло на Евролигата помеѓу Анадолу Ефес и Макаби Тел Авив е...

Image