• петок, 24 март 2023

Зоран Стерјовски

Последно најавување: Thursday, 23 March 2023, 02:58 pm

Бах се изјасни против принципот на „колективна вина“ на руските спортисти

Бах се изјасни против принципот на „колективна вина“ на руските спортисти

Лозана, 23 март 2023 (МИА) - Првиот човек на Меѓународниот олимписки комитет (ИОК), Томас Ба...

Осма пријава од Ла Лига за расни навреди кон Винисиус

Осма пријава од Ла Лига за расни навреди кон Винисиус

Мадрид, 23 март 2023 (МИА) – Ла Лига по осми пат сезонава поднесе пријава за искажани навред...

Радовиш домаќин на завршницата на одбојкарскиот куп

Радовиш домаќин на завршницата на одбојкарскиот куп

Радовиш, 23 март 2023 (МИА) - Осум екипи, по четири во машка и во женска конкуренција, од де...

Мурињо постави ултиматум до раководството на Рома

Мурињо постави ултиматум до раководството на Рома

Рим, 23 март 2023 (МИА) - Жозе Мурињо сака што поскоро да одржи состанок со сопствениците на...

Повеќе од 700 каратисти од десет држави пријавени за Гран при Македонија

Повеќе од 700 каратисти од десет држави пријавени за Гран при Македонија

Скопје, 23 март 2023 (МИА) – Во Спортскиот центар „Јане Сандански“ во Скопје претстојниот ви...

Image