• вторник, 21 март 2023
Дел од центарот на Скопје утре без вода

Дел од центарот на Скопје утре без вода

Скопје, 20 март 2023 (МИА) - Поради реконструкција на водоводна мрежа на улицата „Мирче Ацев“ бб&nbs...

Започнува изградбата на Мега паркот во општина Чаир, ќе има површина од 30.000 метри квадратни

Започнува изградбата на Мега паркот во општина Чаир, ќе има површина од 30.000 метри квадратни

Скопје, 20 март 2023 (МИА) - Утре започнува изградбата на Мега паркот во општина Ч...

Арсовска за „Боца Иванова“: Тоа е простор каде што треба да има булевар за сите скопјани и не е ничиј двор, туку е узурпирано земјиште

Арсовска за „Боца Иванова“: Тоа е простор каде што треба да има булевар за сите скопјани и не е ничиј двор, туку е узурпирано земјиште

Скопје, 20 март 2023 (МИА) - Доколку сметаат граѓаните дека треба така да се однес...

Работилница за превенција од мозочен удар во Тетово

Работилница за превенција од мозочен удар во Тетово

Тетово, 20 март 2023 (МИА) - Секоја инфекција, меѓу кои и корона...

Прекинато водоснабдување во дел од Кисела Вода

Прекинато водоснабдување во дел од Кисела Вода

Скопје, 20 март 2023 (МИА) - Поради поврзување од старата водоводна мрежа на но...

Се снимаат песните за десетто издание на детскиот фестивал „Ластарчиња“

Се снимаат песните за десетто издание на детскиот фестивал „Ластарчиња“

Кавадарци, 19 март 2023 (МИА) - Подгото...

ЦКП: Општина Струмица прави значаен чекор кон одржлива иднина „Патоказ за еко-паметна општина“

ЦКП: Општина Струмица прави значаен чекор кон одржлива иднина „Патоказ за еко-паметна општина“

Скопје, 19 март 2023 (МИА) - Центарот за климатски промени, со поддршка од Амбасадата на САД, го зап...

Во Тетово и Гостивар ноќеска во акциска контрола откриени шест возачи под дејство на алкохол

Во Тетово и Гостивар ноќеска во акциска контрола откриени шест возачи под дејство на алкохол

Тетово, 19 март 2023 (МИА) - СВР Тетово информира дека вчеравечер и ноќ...

Договорена соработка помеѓу Кисела Вода и Меѓународниот Балкански Универзитет

Договорена соработка помеѓу Кисела Вода и Меѓународниот Балкански Универзитет

Скопје, 18 март 2023 (МИА) - Градоначалникот на Кисела Вода Орце Ѓорѓиевски и проректорот на Меѓунар...

Нови 10 општини ќе бидат дел од програмата „Зајакнување на општинските совети“

Нови 10 општини ќе бидат дел од програмата „Зајакнување на општинските совети“

Скопје, 17 март 2023 (МИА) – Избрани се нови 10 општини кои во наредните 18 месе...

Чистење на каналската мрежа во општина Илинден

Чистење на каналската мрежа во општина Илинден

Скопје, 17 март 2023 (МИА) - Од почетокот на годината досега, во координација со АД „Водостопанство-...

Конкурсот за „ФИЛМАЈ 2023“ - фестивал на краток филм Куманово трае до 31 март годинава

Конкурсот за „ФИЛМАЈ 2023“ - фестивал на краток филм Куманово трае до 31 март годинава

Куманово, 17 март 2023 (МИА) - Фото-кино клуб „Козјак“ од Куманово, организатор на фестивалот на к...

Во Куманово промовиран романот„Папокот на светлината“ од Венко Андоновски

Во Куманово промовиран романот„Папокот на светлината“ од Венко Андоновски

Куманово, 16 март 2023 (МИА)  - Кумановци покажаа голем интерес за промоцијата на книгата „Па...

Крводарителска акција во Неготино, обезбедени 76 крвни единици

Крводарителска акција во Неготино, обезбедени 76 крвни единици

Неготино, 16 март 2023 (МИА) - Седумдесет и шест крвни единици се обезбедени во денешна...

Битиќи Реквалификација на работната сили или привлекување работници од странство за да останат конкуренти домашните компании 

Битиќи Реквалификација на работната сили или привлекување работници од странство за да останат конкуренти домашните компании 

Тетово, 16 март 2023 (МИА) - Привлекување работници од странство или доквалификација на до...

Image

Миа мрежа