• четврток, 08 јуни 2023

Рената Пепељугоска

Последно најавување: Thursday, 25 May 2023, 07:41 am

Подољак: Украина нема никаква врска со „невообичаениот и чуден“ напад со дрон врз Кремљ

Подољак: Украина нема никаква врска со „невообичаениот и чуден“ напад со дрон врз Кремљ

Киев, 25 мај 2023 (МИА) - Михајло Подољак, висок советник на претседателот на Украина, Володимир Зеленски, ден...

Руски авиони над Јапонското Море, Јапонија ги подигна своите ловци

Руски авиони над Јапонското Море, Јапонија ги подигна своите ловци

Toкио, 25 мај 2023 (МИА) - Јапонските воздухопловни сили ги подигнаа своите борбени авиони откако над Тихиот О...

Пожар во зграда во центарот на Сиднеј

Пожар во зграда во центарот на Сиднеј

Сиднеј, 25 мај 2023 (МИА) - Во центарот на Сиднеј пожарникарите денеска гаснат пожар кој зафати зграда со пове...

Израелски војници осудени за злоставување Палестинец

Израелски војници осудени за злоставување Палестинец

Тел Авив, 25 мај 2023 (МИА) - Израелскиот воен суд осуди тројца израелски војници на кратки затворски казни по...

Стравот на Вучиќ од протестите на граѓаните кои не ги води опозицијата

Стравот на Вучиќ од протестите на граѓаните кои не ги води опозицијата

26 мај 2023 Ал Џезира Балкан Критичарите на српскиот претседател велат дека с...

Koмандант на руски волонтерски корпус до Путин: Ќе се видиме повторно, доаѓаат големи работи

Koмандант на руски волонтерски корпус до Путин: Ќе се видиме повторно, доаѓаат големи работи

Белгород, 25 мај 2023 (МИА) - Групата која тврди дека стои зад неодамнешниот напад во рускиот пограничен регио...

Извлечен насуканиот брод во Суецкиот канал

Извлечен насуканиот брод во Суецкиот канал

Каиро, 25 мај 2023 (МИА) - Големиот брод кој неколку часа беше насукан во Суецкиот канал е извлечен со реморке...

„Њујорк Тајмс“: Американските разузнавачки агенции веруваат дека нападот со беспилотно летало врз Кремљ можеле да го извршат Украинци

„Њујорк Тајмс“: Американските разузнавачки агенции веруваат дека нападот со беспилотно летало врз Кр...

Вашингтон, 25 мај 2023 (МИА) - Американските разузнавачки агенции не знаат точно кој го извршил нападот со бес...

Белорускиот нобеловец Бијаљацки префрлен во строг казнено-поправен дом и ништо не се знае за него, тврди неговата сопруга

Белорускиот нобеловец Бијаљацки префрлен во строг казнено-поправен дом и ништо не се знае за него, т...

Минск, 25 мај 2023 (МИА) - Добитникот на Нобеловата награда за мир за 2022 година, белорускиот адвокат за чове...

Италија ќе издвои 100 милиони евра итна помош за поплавените подрачја

Италија ќе издвои 100 милиони евра итна помош за поплавените подрачја

Рим, 23 мај 2023 (МИА) - Италијанската Влада денеска ќе испрати финансиски средства во регионите погодени од п...

САД се заканија со санкции поради прекршување на примирјето во Судан

САД се заканија со санкции поради прекршување на примирјето во Судан

Каиро, 23 мај 2023 (МИА) - Американскиот државен секретар Ентони Блинкен се закани со санкции против генералит...

Германската тајна служба нема индиции дека режимот на Путин може да падне

Германската тајна служба нема индиции дека режимот на Путин може да падне

Берлин, 23 мај 2023 (МИА) - Германската тајна служба БНД ниту 15 месеци по почетокот на војната во Украина, не...

Image