• четврток, 30 ноември 2023
Засадени 350 садници во Крива Паланка

Засадени 350 садници во Крива Паланка

Крива Паланка, 30 ноември 2023 (МИА) - На јавните површини во Општина Крива Паланка и по кејот на Кр...

Божиновска: Младите заинтересирани за аптекарска струка, но повеќето се гледаат во делот на производството

Божиновска: Младите заинтересирани за аптекарска струка, но повеќето се гледаат во делот на производството

Скопје, 30 ноември 2023 (МИА) - Улогата на фармацевтот е многу важна и тој е важен дел во грижата на...

Заеднички акциски денови во Југоисточна Европа,  МВР дел од акција во рамки на EMPACT

Заеднички акциски денови во Југоисточна Европа, МВР дел од акција во рамки на EMPACT

30 ноември 2023  Во рамки на Европската мултидисциплинарна платформа за борба против кр...

Во СВР Велес пријавено дека ученик истакнал албанско знаме во дворот на економското училиште

Во СВР Велес пријавено дека ученик истакнал албанско знаме во дворот на економското училиште

 Велес, 30 ноември 2023 (МИА) - Во СВР Велес денеска во 10 часот директорот на Општинското сред...

Грковска: Донаторската поддршка во сајбер безбедноста е неопходна, но мора да биде координирана и соодветно испланирана

Грковска: Донаторската поддршка во сајбер безбедноста е неопходна, но мора да биде координирана и соодветно испланирана

Скопје, 30 ноември 2023 (МИА) - Во денешниот меѓусебно поврзан свет, од клучно значење е да се осигу...

Засадени 11.000 садници на Ајватовски рид, делот кој беше опфатен со големите пожари летово

Засадени 11.000 садници на Ајватовски рид, делот кој беше опфатен со големите пожари летово

Скопје, 30 ноември 2023 (МИА) - Општина Илинден спроведе акција за пошумување на Ајватовски рид, дел...

Метеоролошка станица поставена во кругот на државното училиште „Киро Бурназ“ во Куманово

Метеоролошка станица поставена во кругот на државното училиште „Киро Бурназ“ во Куманово

Куманово, 30 ноември 2023 (МИА) - Управата за хидрометеоролошки работи заедно со Министерство за зем...

Конференција за жени и девојчиња Ромки: Еднакви можности и пристап до ресурси за личен развој за сите

Конференција за жени и девојчиња Ромки: Еднакви можности и пристап до ресурси за личен развој за сите

Скопје, 30 ноември 2023 (МИА) - Министерката за труд и социјална политика, Јованка Тренчевска, на 9....

Гашиќ: Поради мигрантите отворање на штаб во Прешево и дополнително ангажирање на полицијата кон Северна Македонија

Гашиќ: Поради мигрантите отворање на штаб во Прешево и дополнително ангажирање на полицијата кон Северна Македонија

Белград, 30 ноември 2023 (МИА) - Министерот за внатрешни работи Братислав Гашиќ изјави дека 95 отсто...

Хелга Шмид: Она што го издвојува ОБСЕ е способноста да поттикне регионални пристапи за заеднички предизвици

Хелга Шмид: Она што го издвојува ОБСЕ е способноста да поттикне регионални пристапи за заеднички предизвици

Скопје, 30 ноември 2023 (МИА) – Дел од она што ја издвојува работата на ОБСЕ е нашата способност да...

Српските медиуми веќе втор ден информираат за исчезната Вања Ѓорчевска

Српските медиуми веќе втор ден информираат за исчезната Вања Ѓорчевска

Белград, 30 ноември 2023 (МИА) - Српските медиуми веќе втор ден ја информираат јавноста за исчезната...

Извршен службен разговор со второосомничениот за симнување на знамето во манастирот на Попова Шапка

Извршен службен разговор со второосомничениот за симнување на знамето во манастирот на Попова Шапка

Скопје, 30 ноември 2023 (МИА) - МВР соопшти дека денеска во СВР Тетово е извршен службен разговор со...

Жител на Kавадаречко обвинет за предизвикување општа опасност и мачење животни

Жител на Kавадаречко обвинет за предизвикување општа опасност и мачење животни

Скопје, 30 ноември 2023 (МИА) - Основното јавно обвинителство Кавадарци...

Тренчевска: Антикризните мерки не се за предизборни цели, туку за поддршка на граѓаните

Тренчевска: Антикризните мерки не се за предизборни цели, туку за поддршка на граѓаните

Скопје, 30 ноември 2023 (МИА) - Министерката за труд и социјална политика Јованка Тренчевска вели де...

УХМР: Утре и во сабота зголемување на дневната температура

УХМР: Утре и во сабота зголемување на дневната температура

Скопје, 30 ноември 2023 (МИА) - Утре и во сабота ќе дува умерен до засилен ветер од јужен правец што...

Image

Остани поврзан