• сабота, 03 јуни 2023

Ангела Рајчевска

Последно најавување: Thursday, 01 June 2023, 08:05 pm

Со „Волшебникот од Оз“ одбележан Меѓународниот ден на детето

Со „Волшебникот од Оз“ одбележан Меѓународниот ден на детето

Скопје, 1 јуни 2023 (МИА) - Со изведба на „Волшебникот од Оз“ денеска се одбележа Меѓународниот ден на детето...

СДСМ: „Рамо до рамо“ до победа во Охрид, Кичево,  Василево, Свети Николе, Прилеп...

СДСМ: „Рамо до рамо“ до победа во Охрид, Кичево, Василево, Свети Николе, Прилеп...

Скопје, 1 јуни 2023  „Рамо до рамо до победа“ во Охрид, Кичево и Василево: СДСМ е тука за...

Маричиќ: Многу е едноставно, интеграција или изолација

Маричиќ: Многу е едноставно, интеграција или изолација

Скопје, 1 јуни 2023 (МИА) – Доколку опозицијата доаѓа со добра намера, односно со намера да најдеме решение, м...

МВР Билтен

МВР Билтен

Скопје, 1 јуни 2023 (МИА) Одделението за криминалистички работи при ЕВР Карпош поднесе кривична пријава против А.Л.(23)...

Определен притвор од 48 часа за осомничен за убиство

Определен притвор од 48 часа за осомничен за убиство

Скопје, 1 јуни 2023 (МИА) - Судија на претходна постапка при Основниот кривичен суд Скопје вчера определи мерк...

Апелација делумно ги уважи жалбите на сопственикот на порталот „ДоказМ“

Апелација делумно ги уважи жалбите на сопственикот на порталот „ДоказМ“

Скопје, 30 мај 2023 (МИА) - Апелациониот суд Скопје ја одби како неоснована жалбата на Основното јавно обвинит...

Судењето за Ласкарци продолжува на 8 јуни

Судењето за Ласкарци продолжува на 8 јуни

Скопје, 30 мај 2023 (МИА) – Судењето за автобуската несреќа кај Ласкарци продолжува на 8 јуни откако во Основн...

Се сослушуваат сведоци кои го изготвија сообраќајното супервештачење за Ласкарци

Се сослушуваат сведоци кои го изготвија сообраќајното супервештачење за Ласкарци

Скопје, 30 мај 2023 (МИА) – Во Основниот кривичен суд Скопје денеска се сослушува...

Во Кривичен продолжи судењето за Ласкарци 

Во Кривичен продолжи судењето за Ласкарци 

Скопје, 30 мај 2023 (МИА) - Со испитување на вештаците кои го изготвија сообраќај...

Промоција на книгата „Денот кога заборавивме да плачеме“ на Магдалена Стојмановиќ – Константинов

Промоција на книгата „Денот кога заборавивме да плачеме“ на Магдалена Стојмановиќ – Константинов

Скопје, 30 мај 2023 (МИА) – Во Музеј на Град Скопје вечер ќе биде промовирана книгата „Денот кога заборавивме...

Годишна изложба на ликовното студио „Арс Вивенди“

Годишна изложба на ликовното студио „Арс Вивенди“

Скопје, 30 мај 2023 (МИА) - Годишна изложба  на членовите  на Ликовното студио „Арс Вивенди“ ќе биде...

Image