• сабота, 02 март 2024

Лидија Велковска

Последно најавување: Saturday, 02 March 2024, 08:31 am

Со потписи официјализирани пет кандидатури за претседател

Со потписи официјализирани пет кандидатури за претседател

Скопје, 2 март 2024 (МИА) - Податоците на Државната изборна комисија (ДИК) заклучно со вчера покажуваат дека о...

Приведен сопственик на угостителски објект во Гостивар, при претрес пронајдена дрога

Приведен сопственик на угостителски објект во Гостивар, при претрес пронајдена дрога

Скопје, 2 март 2024 (МИА) -  Полицијата ноќеска во 01.45 часот го лишила од слобода Б.Ѓ.(34) од Гостивар,...

Постапка за напад врз медицинска сестра во Струга

Постапка за напад врз медицинска сестра во Струга

Скопје, 2 март 2024 (МИА) - Основното јавно обвинителство Струга поведе постапка...

Санкционирани 154 возачи во Скопје

Санкционирани 154 возачи во Скопје

Скопје, 2 март 2024 (МИА) - Санкционирани се 154  возачи во Скопје, од кои 25 за брзо возење, во контроли...

Состојба на патиштата

Состојба на патиштата

ИЗВЕШТАЈ ЗА СОСТОЈБА НА ПАТНИ ПРАВЦИ И ГРАНИЧНИ ПРЕМИНИ 2 март 2024/06.00

Повредена жена пешак на бул. „Филип Втори Македонски“ во Скопје

Повредена жена пешак на бул. „Филип Втори Македонски“ во Скопје

Скопје, 1 март 2024 (МИА) - Во СВР Скопје вечерва во 19.11 часот е пријавено дека на бул. „Филип Втори Македон...

Левица објави дека Билјана Ванковска собрала 10.000 потписи за претседателската кандидатура

Левица објави дека Билјана Ванковска собрала 10.000 потписи за претседателската кандидатура

Скопје, 1 март 2024 (МИА) -  Партијата Левица во објава на Фејсбук соопшти дека професорката Билјана Ванк...

Османи:  Да не бараме алиби и да се реорганизираме за издавање на пасошите

Османи: Да не бараме алиби и да се реорганизираме за издавање на пасошите

Скопје, 1 март 2024 (МИА) - Засега пораката од Грција е дека тие немаат можност да прифатат какво било прекршу...

Конвенција на ВМРО-ДПМНЕ  за претседателската кандидатура на Гордана Силјановска Давкова

Конвенција на ВМРО-ДПМНЕ за претседателската кандидатура на Гордана Силјановска Давкова

Скопје, 2 март 2024 (МИА) - Опозициската ВМРО-ДПМНЕ денеска во Скопје ќе одржи конвенција за избор на кандидат...

Бојмацалиев и Тасевски во посета на САЕ „Тигар“

Бојмацалиев и Тасевски во посета на САЕ „Тигар“

Скопје, 1 март 2024 (МИА) - Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев и директорот...

На Денот на нулта дискриминација дебата за организацијата на средните училишта за превенцијата

На Денот на нулта дискриминација дебата за организацијата на средните училишта за превенцијата

Скопје, 1 март 2024 (МИА) - Средношколци, училишни психолози и педагози и директори на училишта денеска во гим...

Image