• сабота, 02 март 2024

Александар Атанасов

Последно најавување: Wednesday, 28 February 2024, 10:26 am

Тошковски за МИА: Очекувам да стигнеме до три илјади пасоши на ден 

Тошковски за МИА: Очекувам да стигнеме до три илјади пасоши на ден 

Скопје, 27 февруари 2024 (МИА) - Гледаме да дојдеме на некоја максимална бројка о...

ИЗБОРИ 2024/ Тече рокот за собирање потписи за кандидати за претседател, досега во игра вкупно 13 имиња

ИЗБОРИ 2024/ Тече рокот за собирање потписи за кандидати за претседател, досега во игра вкупно 13 им...

Скопје, 24 февруари 2024 (МИА) – Тече рокот за собирање потписи на кандидатите за претседател на претстојните...

Бојмацалиев: Последната пратка обрасци е доказ дека системот функционира

Бојмацалиев: Последната пратка обрасци е доказ дека системот функционира

Скопје, 23 февруари 2024 (МИА) - Последната пратка обрасци е доказ дека системот...

Средба на претседателот Пендаровски со ректорката на УКИМ, Ангелова

Средба на претседателот Пендаровски со ректорката на УКИМ, Ангелова

Скопје, 24 февруари 2024 (МИА) - Претседателот Стево Пендаровски денеска ја прими ректорката на Универзитетот...

Коцевски: Здружението на јавните обвинители – активен партнер во реализација на приоритетите

Коцевски: Здружението на јавните обвинители – активен партнер во реализација на приоритетите

Скопје, 23 февруари 2024 (МИА) - Јавниот обвинител на Република Северна Македонија Љупчо Коцевски во своето об...

Средба на Тошковски и Бојмацалиев со амбасадорката на Србија, Невена Јовановиќ

Средба на Тошковски и Бојмацалиев со амбасадорката на Србија, Невена Јовановиќ

Скопје, 23 февруари 2024 (МИА) - Министерот за внатрешни работи во техничката Влада Панче Тошковски и дополнит...

Застарува предметот „Моќник“, обвинителство во завршен збор направи преквалификација на делото и за преостанатите тројца обвинети

Застарува предметот „Моќник“, обвинителство во завршен збор направи преквалификација на делото и за...

Скопје, 22 февруари 2024 (МИА) – Обвинителство во фаза на завршни зборови направил преквалификација на делата...

Опожарен автомобил на јавен обвинител во Прилеп

Опожарен автомобил на јавен обвинител во Прилеп

Скопје, 22 февруари 2024 (МИА) - Во текот на вчерашниот ден во Прилеп намерно е опожарен приватниот автомобил...

Седница на Апелација по барањето на таткото на Вања Ѓорческа за укинување на мерката притвор

Седница на Апелација по барањето на таткото на Вања Ѓорческа за укинување на мерката притвор

Скопје, 22 февруари 2024 (МИА) – Во Апелациониот суд во Скопје денеска се одржа јавна седница по барањето на о...

Ахмети: Уставни измени за избор на претседател во Собранието и за впишување на Бугарите или ДУИ нема да учествува во власта

Ахмети: Уставни измени за избор на претседател во Собранието и за впишување на Бугарите или ДУИ нема...

Скопје, 22 февруари 2024 (МИА) - Лидерот на Демократската унија за интеграција (ДУИ) Али Ахмети во видео обраќ...

Image