• среда, 21 февруари 2024

Виолета Геров

Последно најавување: Monday, 19 February 2024, 01:43 pm

Ковачевски: Сега треба сите да се фокусираат на што побрза замена на документите

Ковачевски: Сега треба сите да се фокусираат на што побрза замена на документите

Скопје, 19 февруари 2024 (МИА) - Состојбата со замената на пасошите ме потсетува на 2010 година и е многу слич...

Ковачевски: СДСМ ќе има претседателски кандидат, одлуката е на ДУИ дали ќе го поддржи или ќе одат со свој кандидат

Ковачевски: СДСМ ќе има претседателски кандидат, одлуката е на ДУИ дали ќе го поддржи или ќе одат со...

Скопје, 19 февруари 2024 (МИА) - СДСМ својот претседателски кандидат ќе го има на крајот на овој или на почето...

Состанок на Централното собрание на Движењето БЕСА во Тетово

Состанок на Централното собрание на Движењето БЕСА во Тетово

Скопје, 19 февруари 2024 Состанокот на Централното собрание се одржа во седиштето на Движењето БЕСА во...

Османи во посета на Генералниот конзулат во Венеција: Кризата со зголемените барања за нови патни исправи, ќе ја надминеме со најдобра можна реорганизација

Османи во посета на Генералниот конзулат во Венеција: Кризата со зголемените барања за нови патни ис...

Скопје, 19 февруари 2024 (МИА) - Министерот за надворешни работи, Бујар Османи вчера го посетил Генералниот ко...

Казнети 243 возачи во Скопје, 145 за брзо возење

Казнети 243 возачи во Скопје, 145 за брзо возење

Скопје, 19 февруари 2024 (МИА) - Секторот за внатрешни работи Скопје во текот на вчерашниот ден продолжи со ко...

Најстудено утрово во Берово

Најстудено утрово во Берово

Скопје, 19 февруари 2024 (МИА) - Најниска температура од -6 степени утрово е измерена во Берово. Следат Попова...

МИА Најави МКД (ДПЛ)

МИА Најави МКД (ДПЛ)

19 февруари 2024 Скопје - Седница на собраниската Комисија за европски прашања.

Реакција од Статутарната комисија на Алијансата за Албанците на Конгресот организиран од Зијадин Села

Реакција од Статутарната комисија на Алијансата за Албанците на Конгресот организиран од Зијадин Сел...

Скопје, 19 февруари 2024 Статутот на Алијансата за Албанците, во член 51, предвидува Статутарната коми...

Сообраќајот се одвива непречено, по суви коловози

Сообраќајот се одвива непречено, по суви коловози

Скопје, 19 февруари 2024 (МИА) - Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози. Интен...

Албанските опозициски партии ќе потпишат Декларацијата за обединување

Албанските опозициски партии ќе потпишат Декларацијата за обединување

Скопје, 17 февруари 2024 (МИА) - Декларацијата за обединување на албанските опозициски сили ќе биде потпишана...

Image