• сабота, 02 март 2024
Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 2 март 2024 (МИА) - Денеска е сабота, 2 март 2024 година, 62-иот ден во годината. До крајот на годината остан...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

2 март 2024  Крива Паланка - Изјава  на министерот за земјоделств...

Намалена видливост од 50 до100 метри поради магла на патот Лисец - Попова Шапка

Намалена видливост од 50 до100 метри поради магла на патот Лисец - Попова Шапка

Скопје, 1 март 2024 (МИА) - Намалена видливост од 50 до 100 метри поради магла има на патниот правец...

Утре времен режим на сообраќај на улица „Орце Николов“ во Дебар Маало

Утре времен режим на сообраќај на улица „Орце Николов“ во Дебар Маало

Скопје, 1 март 2024 (МИА) - Во текот на утрешниот ден ќе се санира круж...

Магла на Ѓавато

Магла на Ѓавато

Скопје, 1 март 2024 (МИА) - Сообраќајот на државните патишта се одвива тековно, по влажни коловози....

Поради дефект без вода делови од Центар

Поради дефект без вода делови од Центар

Скопје, 1 март 2024 (МИА) - Поради дефект на затварач (шибер) Ф 100мм. на булевар „Филип 2“ пред вле...

Дел од општина Гази Баба без вода

Дел од општина Гази Баба без вода

Скопје, 1 март 2024 (МИА) - Без вода денеска од 10 часот се дел од кори...

Без вода дел од општина Карпош

Без вода дел од општина Карпош

Скопје, 1 март 2024 (МИА) - Без вода денеска од 9 часот ќе останат жите...

Сообраќајот тековно по влажни коловози, слаб снег на Попова Шапка

Сообраќајот тековно по влажни коловози, слаб снег на Попова Шапка

Скопје, 1 март 2024 (МИА) - Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по влажни коловози...

Делови од Карпош и Центар без струја

Делови од Карпош и Центар без струја

Скопје, 1 март 2024 (МИА) - Без електрична енергија денеска од 9:00 до...

Облачно со дожд, температурата до 14 степени

Облачно со дожд, температурата до 14 степени

Скопје, 1 март 2024 (МИА) - Времето денеска ќе биде претежно облачно, со врнежи од дожд, пообилни во...

На денешен ден

На денешен ден

1 март 2024 (МИА)   1498.- На патот кон Индија, португалскиот морепловец Васко де Гама како прв...

Од верските календари

Од верските календари

1 март 2024 (МИА) ОД КАЛЕНДАРОТ НА МПЦ Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 16...

Облачно со повремени врнежи од дожд

Облачно со повремени врнежи од дожд

Скопје, 1 март 2024 (МИА) - Времето ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд, пообилни во јужните делови (над 25 л/...

Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 1 март 2024 (МИА) - Денеска е петок, 1 март 2024 година, 61-иот ден во годината. До крајот на годината остану...

Image

Остани поврзан