• четврток, 23 мај 2024

Фатиме Фазљији

Последно најавување: Wednesday, 22 May 2024, 10:39 pm

ДИК: Излезноста до 15 часот е 25,48 проценти

ДИК: Излезноста до 15 часот е 25,48 проценти

Скопје, 22 мај 2024 (МИА) - Излезноста на седумте избирачки места каде денеска се прегласува за парламентарнит...

Јонузи за МИА: Вработени во затворот „Идризово“ завршија на Токсикологија по пожарот во женското одделение, нивната состојба стабилна

Јонузи за МИА: Вработени во затворот „Идризово“ завршија на Токсикологија по пожарот во женското одд...

Скопје, 22 мај 2024 (МИА) - Четворица вработени во затворот „Идризово“ се пренесени на Универзитетската клиник...

Отворен првиот Тренинг-центар за гасење пожари од нафтени деривати

Отворен првиот Тренинг-центар за гасење пожари од нафтени деривати

Скопје, 22 мај 2024 (МИА) - Во скопско Миладиновци денеска беше отворен Тренинг-центарот за гасење пожари од н...

ДИК: Излезноста до 13 часот е 25,48 проценти, поголема во однос на 8 мај

ДИК: Излезноста до 13 часот е 25,48 проценти, поголема во однос на 8 мај

Скопје, 22 мај 2024 (МИА) -  Излезноста на седумте избирачки места каде денеска се прегласува за парламен...

Форум за филантропија 2024

Форум за филантропија 2024

Скопје, 22 мај 2024 (МИА) - Во Скопје денеска ќе се одржи Форум за филантропија 2024. Форумот е дел од проекто...

Без вода скопските улици „Борис Трајковски“ и „Христо Татарчев“

Без вода скопските улици „Борис Трајковски“ и „Христо Татарчев“

Скопје, 21 мај 2024 (МИА) - Без вода денеска од 16:10 часот се корисниците од улиците „Борис Трајковски“ и „Хр...

ДИК: Прегласувањето на болните, немоќните лица и во затворите се одвиваше без пријавени нерегуларности

ДИК: Прегласувањето на болните, немоќните лица и во затворите се одвиваше без пријавени нерегуларнос...

Скопје, 21 мај 2024 (МИА) - Државната изборна комисија (ДИК) за денешното прегласување на болните и немоќни ли...

Предавање во употреба на новиот Тренинг-центар за гасење пожари од нафтени деривати

Предавање во употреба на новиот Тренинг-центар за гасење пожари од нафтени деривати

Скопје, 22 мај 2024 (МИА) - Во кругот на ОКТА денеска официјално ќе биде предаден во употреба новиот Тренинг-ц...

Облачно со сончеви периоди

Облачно со сончеви периоди

Скопје, 22 мај 2024 (МИА) - Времето денеска во земјава ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Наместа,...

ЦУК: Околу Качаничка Клисура и Скопска Црна Гора значително нестабилна облачна маса

ЦУК: Околу Качаничка Клисура и Скопска Црна Гора значително нестабилна облачна маса

Скопје, 21 мај 2024 (МИА - Центарот за управување со кризи (ЦУК) попладнево информира дека во подрачјето околу...

Без струја дел од скопските општини Центар и Аеродром

Без струја дел од скопските општини Центар и Аеродром

Скопје, 22 мај 2024 (МИА) - Поради технички зафати во дистрибутивната електромрежа, денеска без електрична ене...

ДЗР ќе ги презентира конечните ревизорски извештаи на тема „Подготвеност на земјите за имплементација на Целите за одржлив развој на Обединетите нации до 2030 година“

ДЗР ќе ги презентира конечните ревизорски извештаи на тема „Подготвеност на земјите за имплементациј...

Скопје, 22 мај 2024 (МИА) - Државниот завод за ревизија денеска ќе биде домаќин на претставниците од Врховните...

Image