• вторник, 21 март 2023

Блаже Дарудов

Последно најавување: Tuesday, 21 March 2023, 08:45 am

Промовиран протоколот за меѓусекторска соработка за постапување со деца на улица

Промовиран протоколот за меѓусекторска соработка за постапување со деца на улица

Скопје, 20 март 2023 (МИА) - Во 2022 година вкупниот број на новоевидентирани „деца на улица“ изнесува 90, как...

Саид: „Александар Урдаревски“ се реконструира со целосно финансирање од Град Скопје

Саид: „Александар Урдаревски“ се реконструира со целосно финансирање од Град Скопје

Скопје, 20 март 2023 Навистина е тажно кога фрустрацијата на еден човек мора да се компензира со лаги...

Во Скопје 214 санкционирани возачи

Во Скопје 214 санкционирани возачи

Скопје, 20 март 2023 (МИА) - Секторот за внатрешни работи Скопје во текот на вчерашниот ден продолжи со контро...

Шкријељ: Нема да дозволиме некој да печали на грбот на граѓаните во оваа тешка криза

Шкријељ: Нема да дозволиме некој да печали на грбот на граѓаните во оваа тешка криза

Скопје, 15 март 2023 Пратеничката на СДСМ Санела Шкријељ во емисијата „10 минути“ на ТВ21 истакна дека...

Приведено 22-годишно лице по претрес и пронајдена дрога во Виница

Приведено 22-годишно лице по претрес и пронајдена дрога во Виница

Скопје, 15 март 2023 (МИА) - Дваесет и двегодишно лице со иницијали П.Ѓ. од Кочани денеска е лишено од слобода...

Средба на министерот Лога со претставници на Меѓународната фондација за изборни системи ИФЕС

Средба на министерот Лога со претставници на Меѓународната фондација за изборни системи ИФЕС

Скопје, 15 март 2023 (МИА) - Министерот за правда Кренар Лога денеска се сретна со претставници на Меѓународна...

Кривична пријава против лице од битолско село за „злоупотреба на службената положба и овластување“

Кривична пријава против лице од битолско село за „злоупотреба на службената положба и овластување“

Скопје, 15 март 2023 (МИА) - Секторот за внатрешни работи - Битола поднесе кривична пријава против 60-годишнио...

МВР билтен (ДПЛ)

МВР билтен (ДПЛ)

Скопје, 15 март 2023  На 14.03.2023 година во 20.40 часот од полициски службеници од ОВР...

Костовски: Ќе се поништат 11 маркици за згради

Костовски: Ќе се поништат 11 маркици за згради

Скопје, 15 март 2023 Денес на предлог на советничката група на ВМРО - ДПМНЕ, Советот...

Пред пратениците законски измени за поедноставна и побрза достава на лекови

Пред пратениците законски измени за поедноставна и побрза достава на лекови

Скопје, 16 март 2023 (МИА) - Во Собранието денеска ќе се гласа за изменување и дополнување на Законот за здрав...

Приведен 20-годишник од липковско село по претрес во неговиот дом

Приведен 20-годишник од липковско село по претрес во неговиот дом

Скопје, 14 март 2023 (МИА) - Полициски службеници од СВР Куманово во координација со Одделот...

Image