• среда, 21 февруари 2024

Хатка Смаиловиќ

Последно најавување: Tuesday, 20 February 2024, 01:46 pm

Конкурс за најдобра песна и специјален час во училиштата по повод 21 Март – Светскиот ден на поезијата

Конкурс за најдобра песна и специјален час во училиштата по повод 21 Март – Светскиот ден на поезија...

Скопје, 19 февруари 2024 (МИА) -  По повод 21 Март - Светскиот ден на поезијата, Министерството за образо...

МВР Билтен (ДПЛ)

МВР Билтен (ДПЛ)

Скопје, 19 февруари 2024 (МИА) - На 19.02.2024 во 8 часот полициски службеници од ОВР Кичево го привеле В.М.(61) од Кич...

Програма за размена на студенти и научници  во рамки на билатералната соработка меѓу  Северна Македонија и Полска

Програма за размена на студенти и научници во рамки на билатералната соработка меѓу Северна Македо...

Скопје, 19 февруари 2024 (МИА) - Полската национална агенција за академска размена - NAWA известува дека во ак...

Џафери за препораката на СЕ во врска со Хашките случаи: Тоа е завршена работа, законите се донесени

Џафери за препораката на СЕ во врска со Хашките случаи: Тоа е завршена работа, законите се донесени

Скопје, 19 февруари 2024 (МИА) - Техничкиот премиер Талат Џафери денеска изјави дека „законите се донесени и п...

МВР Билтен (ДПЛ)

МВР Билтен (ДПЛ)

Скопје, 16 февруари 2024 (МИА) -  На 15.02.2024 во 22.00 часот во с.Октиси, Струшко,...

Конститутивна седница на новиот состав на ДКСК, за решавање имаат 581 предмет од кои 34 примени од 8 февруари

Конститутивна седница на новиот состав на ДКСК, за решавање имаат 581 предмет од кои 34 примени од 8...

Скопје, 16 февруари 2024 (МИА) – Новиот седумчлен состав на Антикорупциската коми...

Од понеделник МВР ќе ги известува за готови пасоши граѓаните што се фотографирале во МРТВ и во ПС Пролет

Од понеделник МВР ќе ги известува за готови пасоши граѓаните што се фотографирале во МРТВ и во ПС Пр...

Скопје, 16 февруари 2024 (МИА) - Од понеделник (19 февруари 2024) граѓаните кои се фотографирале за пасош во о...

Приведен 39-годишник од Велес осомничен за кражба во домот на негов сограѓанин

Приведен 39-годишник од Велес осомничен за кражба во домот на негов сограѓанин

Скопје, 16 февруари 2024 (МИА) - Полициски службеници од СВР Велес вчера го лишиле од слобода Е.Ј.(39) од Веле...

Без вода корисниците од неколку улици во Ќерамидница

Без вода корисниците од неколку улици во Ќерамидница

Скопје, 16 февруари 2024 (МИА) - Од 10.30 часот без вода ќе бидат корисниците од улиците „512“, „515“, „516“ и...

Image