• сабота, 10 јуни 2023

Весна Јаневска

Последно најавување: Monday, 29 May 2023, 03:03 pm

Претпладне умерено облачно, попладне нестабилно со пороен дожд, грмежи, засилен ветер и услови за изолирана појава на град

Претпладне умерено облачно, попладне нестабилно со пороен дожд, грмежи, засилен ветер и услови за из...

Скопје, 30 мај 2023 (МИА) - Времето претпладне со умерена облачност, од пладне нестабилно со локален пороен до...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

30 мај 2023  Скопје - Претседателот на Собранието, Талат Џафери ќе одржи средба...

Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 30 мај 2023 (МИА) - Денеска е вторник, 30 мај 2023 година, 150-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат 21...

На денешен ден

На денешен ден

30 мај 2023 (МИА)   1220.- Роден е Александар Невски, новогородски кнез, руски војсководец, познат руски н...

Од верските календари

Од верските календари

30 мај 2023 (МИА) ОД КАЛЕНДАРОТ НА МПЦ Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 17 мај....

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

24 мај 2023  Рим - Државно - црковна делегација предводена од претседателот на С...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

23 мај 2023  Скопје - Продолжение на 115-тата собраниска седница. (...

Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 25 мај 2023 (МИА) - Денеска е четврток, 25 мај 2023 година, 145-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат 2...

Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 24 мај 2023 (МИА) - Денеска е среда, 24 мај 2023 година, 144-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат 221...

Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 23 мај 2023 (МИА) - Денеска е вторник, 23 мај 2023 година, 143-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат 22...

На денешен ден

На денешен ден

25 мај 2023 (МИА)   1803.- Роден е американскиот писател и филозоф Ралф Валдо Емерсон. Дела: „Природа“, „Д...

На денешен ден

На денешен ден

24 мај 2023 (МИА)   - Ден на солунските браќа Кирил и Методиј. Православната црква во 11. век, во чест на...

Image