• четврток, 30 ноември 2023

Сашо Арсовски

Последно најавување: Thursday, 30 November 2023, 04:04 pm

Габриел: Нема билатерален проблем меѓу Софија и Скопје

Габриел: Нема билатерален проблем меѓу Софија и Скопје

Скопје, 30 ноември 2023 (МИА) - Бугарската вицепремиерка и министерка за надвореш...

30. Министерски совет ОБСЕ во Скопје (во живо)

30. Министерски совет ОБСЕ во Скопје (во живо)

Скопје, 30 ноември 2023 (МИА) - Северна Македонија и главниот град Скопје се домаќини на 30. Министерски совет...

Захарова: Лавров ќе има повеќе билатерални средби во Скопје

Захарова: Лавров ќе има повеќе билатерални средби во Скопје

Москва, 29 ноември 2023 (МИА) - Шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров ќе има повеќе билатерални средби на...

Левица: Четвртина од Буџетот за 2024 година планиран со нови задолжувања

Левица: Четвртина од Буџетот за 2024 година планиран со нови задолжувања

29 ноември 2023 Во собраниска процедура влезе Предлог Буџетот на Република Македонија за 2024 година,...

Томовски: Пакетот на мерки на владата е поткуп пред избори со кои го потценуваат народот

Томовски: Пакетот на мерки на владата е поткуп пред избори со кои го потценуваат народот

29 ноември 2023 Пакет на мерки кои спреми Владата на Ковачевски и Ахмети не е ништо друго туку пакет з...

ИКТ Комора при ССК: Важноста на верификуван македенски ИКР производ

ИКТ Комора при ССК: Важноста на верификуван македенски ИКР производ

29 ноември 2023 На ден 28.11.2023 година (вторник), Комората за информатичко-комуникациска технологија...

Влада: Новиот деветти пакет антикризни мерки вреден 662 милиони евра е за заштита на животниот стандард, ликвидноста на компаниите и развој на економијата

Влада: Новиот деветти пакет антикризни мерки вреден 662 милиони евра е за заштита на животниот станд...

Скопје, 29 ноември 2023 (МИА) - Новиот деветти пакет антикризни мерки во вредност од 662 милиони евра, што го...

Тренчевска: 662 милиони евра за пакет антикризни мерки, граѓаните остануваат во фокус

Тренчевска: 662 милиони евра за пакет антикризни мерки, граѓаните остануваат во фокус

29 ноември 2023 „На вчерашната седница на Влада донесени антикризните мерки со кои ги таргетиравме: со...

Маркоска: ДПМНЕ да не бега, веднаш да закажат седница на Комисијата за Онкологија

Маркоска: ДПМНЕ да не бега, веднаш да закажат седница на Комисијата за Онкологија

29 ноември 2023 Почитувани граѓани, почитувани медиуми, Трет ден ДПМНЕ и пратеничката Рашела М...

До петок стабилно и потопло, за викендот дожд

До петок стабилно и потопло, за викендот дожд

Скопје, 29 ноември 2023 (МИА) - Во следните денови времето ќе биде стабилно, утре и во петок наутро ќе има пој...

Kривична пријава против ирачки државјанин, организирал криминална група за криумчарење мигранти

Kривична пријава против ирачки државјанин, организирал криминална група за криумчарење мигранти

Скопје, 28 ноември 2023 (МИА) - Националната единица за сузбивање на криумчарење мигранти и трговија со луѓе п...

Балтичките земји ќе го бојкотираат состанокот на ОБСЕ во Скопје поради присуството на Лавров

Балтичките земји ќе го бојкотираат состанокот на ОБСЕ во Скопје поради присуството на Лавров

Талин, 28 ноември 2023 (МИА) - Естонија, Летонија и Литванија соопштија дека ќе го бојкотираат Министерскиот с...

Image