• четврток, 30 ноември 2023

Даниела Маркоска-Алексовска

Последно најавување: Thursday, 30 November 2023, 08:43 am

СДСМ: ДПМНЕ е против 662 милиони евра да завршат кај народот

СДСМ: ДПМНЕ е против 662 милиони евра да завршат кај народот

Скопје, 30 ноември 2023  Воопшто не е изненадување што ДПМНЕ е против новиот 9-ти пакет антикризн...

МИА Радио флеш

МИА Радио флеш

30 ноември 2023 - Министерот за надворешни работи Бујар Османи денеска на Фејсбук им се заблагодари на...

УХМР: Утре и во сабота зголемување на дневната температура

УХМР: Утре и во сабота зголемување на дневната температура

Скопје, 30 ноември 2023 (МИА) - Утре и во сабота ќе дува умерен до засилен ветер од јужен правец што ќе услови...

Бектеши - Сијарто:  Заедничка координација на Северна Македонија и Унгарија за идни чекори за поставената такса на руски гас од Бугарија

Бектеши - Сијарто: Заедничка координација на Северна Македонија и Унгарија за идни чекори за постав...

Скопје, 30 ноември 2023 (МИА) -  Заедничка кородинација на владите на Северна Македонија и Унгарија во на...

Средба Мицкоски – Сијарто: Македонија е предолго надвор од ЕУ, поради неразумни билатерални пречки

Средба Мицкоски – Сијарто: Македонија е предолго надвор од ЕУ, поради неразумни билатерални пречки

Скопје, 30 ноември 2023 (МИА) - Македонија е предолго надвор од ЕУ, меѓудругото и поради неразумни билатерални...

Николоски: Власта ги прифати позициите на ВМРО-ДПМНЕ, неразумно e да има одвоени избори

Николоски: Власта ги прифати позициите на ВМРО-ДПМНЕ, неразумно e да има одвоени избори

Скопје, 30 ноември 2-23 (МИА) - Подготовките за избори почнуваат, обично така е пет - шест месеци пред избори....

МИА Општински пул

МИА Општински пул

 30 ноември 2023 Росоман - Учениците од Росоман ќе носат школски униформи, трошо...

Народната банка објави повик за пријавување трудови за 49. сесија на Клубот на истражувачите

Народната банка објави повик за пријавување трудови за 49. сесија на Клубот на истражувачите

Скопје, 30 ноември 2023 (МИА) - Народната банка објавува повик за пријавување трудови за 49. сесија на Клубот...

Од утре стартува дневната евтина тарифа на струјата

Од утре стартува дневната евтина тарифа на струјата

Скопје, 30 ноември 2023 (МИА) - Од утре стартува евтината дневна тарифа на струјата во периодот од 13 до 15 ча...

МВР објави фотографија и опис од исчезнатата Вања Ѓорчевска

МВР објави фотографија и опис од исчезнатата Вања Ѓорчевска

Скопје, 28 ноември 2023 (МИА) - Министерството за внатрешни работи денеска објави...

Костадиновска-Стојчевска: Македонскиот културен сектор има потенцијал да придонесе во растот на домашната економија

Костадиновска-Стојчевска: Македонскиот културен сектор има потенцијал да придонесе во растот на дома...

Скопје, 28 ноември 2023 (МИА) - Министерката за култура Бисера Костадиновска-Стојчевска денеска на маргините н...

Грковска: Дигиталниот развој мора да биде инклузивен и да обезбедува еднакви можности за сите

Грковска: Дигиталниот развој мора да биде инклузивен и да обезбедува еднакви можности за сите

Скопје, 28 ноември 2023 (МИА) - Вицепремиерката задолжена за политики за добро владеење, Славица Грковска...

Image