• среда, 17 април 2024

Последна објава

Михалис Рокас официјално номиниран за нов евроамбасадор во Скопје 

Михалис Рокас официјално номиниран за нов евроамбасадор во Скопје 

Брисел, 17 април 2024 (МИА) - Високиот претставник на ЕУ за надворешна политика и безбедност Жосеп Б...

Облачно со дожд и ветер

Облачно со дожд и ветер

Скопје, 17 април 2024 (МИА) - Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд...

На денешен ден

На денешен ден

17 април 20234 (МИА)   1421.- Повеќе од 100.000 луѓе се удавиле кога морето во Холандија ги проб...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

17 април 2024  Скопје...

Од верските календари

Од верските календари

17 април 2024 (МИА) ОД КАЛЕНДАРОТ НА МПЦ Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 4...

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд

Скопје, 17 април 2024 (МИА) - Времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Наместа особено попладн...

Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 17 април 2024 (МИА) - Денеска е среда, 17 април 2024 година, 108-иот ден во годината. До крајот на годината о...

ПСЖ и Борусија Дортмунд први полуфиналисти во Лигата на шампиони

ПСЖ и Борусија Дортмунд први полуфиналисти во Лигата на шампиони

  Барселона, Дортмунд, 16 април 2024 (МИА) – Фудбалерите на ПСЖ и на Борусија Дортмунд...

Таравари од Дебар: Да го отстраниме старото и да донесеме новини, со нов претседател, нова влада, Устав, за држава која сите ќе ја сакаат

Таравари од Дебар: Да го отстраниме старото и да донесеме новини, со нов претседател, нова влада, Устав, за држава која сите ќе ја сакаат

Дебар, 16 април 2024 (МИА) - Нашата земја е уназадена во економијата, во правдата, во демократијата,...

ДУИ: Загрижени сме од апстиненцијата на ВМРО за членство на Косово во Советот на Европа

ДУИ: Загрижени сме од апстиненцијата на ВМРО за членство на Косово во Советот на Европа

16 април 2024  ВМРО-ДПМНЕ, освен што планира изолација од Европската Унија, истото го с...

Силјановска Давкова: Мора да имаме уставен патриотизам, да ги почитуваме основните одредби на Уставот

Силјановска Давкова: Мора да имаме уставен патриотизам, да ги почитуваме основните одредби на Уставот

Гевгелија, 16 април 2024 (МИА) - Мора да имаме уставен патриотизам. Мора да ги почитуваме основните...

Ванковска: Изјавата на Бујар Османи за Сребреница е недолична и насочена кон себепромовирање

Ванковска: Изјавата на Бујар Османи за Сребреница е недолична и насочена кон себепромовирање

16 април 2024 Кандидатката за претседател на Македонија Билјана Ванковска за МКД.мк вели дек...

Димитриевски: Градоначалник сум на сите - така ме научи мојот град, така ќе биде и од позицијата претседател на државата

Димитриевски: Градоначалник сум на сите - така ме научи мојот град, така ќе биде и од позицијата претседател на државата

16 април 2024  Претседателски...

Пендаровски: Се смиривме и се договоривме со соседите, не смееме да дозволиме да се врати претходната власт

Пендаровски: Се смиривме и се договоривме со соседите, не смееме да дозволиме да се врати претходната власт

Велес,16 април 2024(МИА)- На плоштадот  С’рмаале во Велес митинг вечерва одржа кандидатот за претседател на СДСМ...

Иницијатива за поедноставување на процедурата за престој на студенти во земјава преку програмата Еразмус

Иницијатива за поедноставување на процедурата за престој на студенти во земјава преку програмата Еразмус

Скопје, 16 април 2024 (МИА) - На предлог на техничкиот премиер, Владата на денешната 15-та седница г...

Image

Остани поврзан