• среда, 21 февруари 2024

Марија Спасовска

Последно најавување: Friday, 16 February 2024, 05:36 pm

Бајден: Мора да има привремен прекин на огнот во Газа

Бајден: Мора да има привремен прекин на огнот во Газа

Вашингтон, 16 февруари 2024 (МИА) - Претседателот на САД, Џо Бајден изјави денеска дека треба да има привремен...

ОДИХР бара покренување истрага за околностите на смртта на Навални

ОДИХР бара покренување истрага за околностите на смртта на Навални

Варшава, 16 февруари 2024 (МИА) - Смртта на рускиот опозициски лидер Алексеј Навални додека отслужуваше долга...

Претставник на Пентагон: Воените операции во Украина можеби ја чинеле Русија до 211 милијарди долари досега

Претставник на Пентагон: Воените операции во Украина можеби ја чинеле Русија до 211 милијарди долари...

Вашингтон, 16 февруари 2024 (МИА) - Русија можеби досега потрошила до 211 милијарди долари за своите воени опе...

Претседателката на Европскиот парламент „згрозена“ од смртта на Навални

Претседателката на Европскиот парламент „згрозена“ од смртта на Навални

Стразбур, 16 февруари 2024 (МИА) - Претседателката на Европскиот парламент, Роберта Мецола изјави дека е „згро...

Московските власти предупредуваат против протести по смртта на Навални

Московските власти предупредуваат против протести по смртта на Навални

Москва, 16 февруари 2024 (МИА) - Властите во Москва денеска ги предупредија луѓето да не излегуваат на улици з...

Шмихал: Украинската влада ќе формира тим за преговори за влез во ЕУ

Шмихал: Украинската влада ќе формира тим за преговори за влез во ЕУ

Киев, 16 февруари 2024 (МИА) - Украинската влада веќе во првата половина од оваа година ќе формира тим за прег...

Француски медиуми: Субината на критичари на Владимир Путин

Француски медиуми: Субината на критичари на Владимир Путин

Москва, 16 февруари 2024 (МИА) - Рускиот опозициски лидер Алексеј Навални, кој почина денеска во арктички затв...

Фон дер Лајен и Борел го обвинија рускиот претседател за смртта на Навални

Фон дер Лајен и Борел го обвинија рускиот претседател за смртта на Навални

Брисел, 16 февруари 2024 (МИА) - Европските власти денеска го обвинија рускиот претседател Владимир Путин за с...

Блумберг: ЕУ ќе мора да ја удвои помошта за Украина, доколку нема американска поддршка

Блумберг: ЕУ ќе мора да ја удвои помошта за Украина, доколку нема американска поддршка

Њујорк, 16 февруари 2024 (МИА) - Европската унија ќе мора да ја удвои воената помош за Украина доколку САД не...

Отворена Минхенската безбедносна конференција

Отворена Минхенската безбедносна конференција

Минхен, 16 февруари 2024 (МИА) - Шефот на Минхенската безбедносна конференција, Кристоф Хојсген, денеска изјав...

Макрон: „Катастрофалните последици“ од нападот врз Рафа би биле неприфатливи

Макрон: „Катастрофалните последици“ од нападот врз Рафа би биле неприфатливи

Париз, 16 февруари 2024 (МИА) - Катастрофалните последици од потенцијалниот израелски напад врз Рафа во јужнио...

Захарова: Реакцијата на лидерот на НАТО за смртта на Навални е самооткривачка

Захарова: Реакцијата на лидерот на НАТО за смртта на Навални е самооткривачка

Москва, 16 февруари 2024 (МИА) - Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи Марија Захарова де...

Image