• среда, 17 април 2024
Тикер
Мицкоски од Дојран: Има големо будење и обединување на граѓаните околу идејата за промени

Мицкоски од Дојран: Има големо будење и обединување на граѓаните околу идејата за промени

Дојран 16 април 2024 (МИА) - Оние чевли коишто ги редеа пред зградата на македонската влада симболиз...

АВМУ го објави вториот извештај за предизборното медиумско претставување од 8 март до 3 април

АВМУ го објави вториот извештај за предизборното медиумско претставување од 8 март до 3 април

Скопје, 16 април 2024    Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги дене...

Изборната кампања за претседателските избори влегува во втората половина, за парламентарните избори почнува на 18 април

Изборната кампања за претседателските избори влегува во втората половина, за парламентарните избори почнува на 18 април

Скопје, 13 април 2024 (МИА) - Изборната кампања на претседателските кан...

Тошковски оствари средба со шефот на Мисијата на ОБСЕ-ОДИХР за набљудување на изборите Џилиан Стирк

Тошковски оствари средба со шефот на Мисијата на ОБСЕ-ОДИХР за набљудување на изборите Џилиан Стирк

Скопје, 12 април 20024 (МИА) - Министерот за внатрешни работи Панче Тошковски денеска оствари работн...

ДИК утврди, но и отфрли неколку листи за избор на пратеници во Собранието

ДИК утврди, но и отфрли неколку листи за избор на пратеници во Собранието

Скопје, 12 април 2024 (МИА) - Државната изборна комисија (ДИК) попладнево, во рамки на 96. седница,...

Мисајловски: Сплотени, заедно од Шуто Оризари повикуваме дека време е за промени и повикуваме на поддршка за Гордана Силјановска Давкова

Мисајловски: Сплотени, заедно од Шуто Оризари повикуваме дека време е за промени и повикуваме на поддршка за Гордана Силјановска Давкова

12 април 2024 Денес сме во Шуто Оризари да се видиме со нашите пријатели заедно со нашите ко...

ДИК ќе изврши жрепка за редоследот на листата со кандидати за пратеници

ДИК ќе изврши жрепка за редоследот на листата со кандидати за пратеници

Скопје, 12 април 2024 (МИА) - Државната изборна комисија денеска се очекува да одржи седница на која...

Утврден изгледот на гласачкото ливче за изборите за претседател на државата и за пратеници

Утврден изгледот на гласачкото ливче за изборите за претседател на државата и за пратеници

Скопје, 11 април 2024 (МИА) - Државната изборна комисија (ДИК) попладнево на седница го утврди изгле...

ДИК потврди кандидатски листи за Парламентарните избори

ДИК потврди кандидатски листи за Парламентарните избори

Скопје, 11 април 2024 (МИА) - Државната изборна комисија (ДИК) попладнево на седница  потврди л...

Ковачки: Со владата од ВМРО-ДПМНЕ следат реконструкции на патиштата и 7 милиони евра за локални проекти во Пробиштип

Ковачки: Со владата од ВМРО-ДПМНЕ следат реконструкции на патиштата и 7 милиони евра за локални проекти во Пробиштип

Скопје, 11 април 2024  Дојдено е времето да се ослободиме од власта на ДУИ и СДС. Проби...

Спасовски: Минимална пензија од 20.000 денари и просечна пензија од 30.000 денари

Спасовски: Минимална пензија од 20.000 денари и просечна пензија од 30.000 денари

Скопје, 9 април 2024  Носителот на изборната единица 2 од СДСМ, денеска со пензионерите...

Ковачевски: Грижата за лицата со попреченост ќе ни биде врвен приоритет и во наредните четири години

Ковачевски: Грижата за лицата со попреченост ќе ни биде врвен приоритет и во наредните четири години

Скопје, 9 април 2024 (МИА) - За ефектите од досегашните мерки и за идни...

Ковачевски најавува повнимателен пристап при селекцијата на кадрите доколку добие уште еден мандат

Ковачевски најавува повнимателен пристап при селекцијата на кадрите доколку добие уште еден мандат

Скопје, 9 април 2024 (МИА) - Лидерот на СДСМ Димитар Ковачевски, доколк...

Николоски на отворање на Изборниот штаб на ВМРО-ДПМНЕ во Струмица

Николоски на отворање на Изборниот штаб на ВМРО-ДПМНЕ во Струмица

Скопје, 9 април 2024  „Штабот изгледа прекрасно, а оваа голема бројка која што ја гледа...

Таравари: Единствена општина во светот каде што се вее ромското знаме е Општина Гостивар

Таравари: Единствена општина во светот каде што се вее ромското знаме е Општина Гостивар

Тетово, 8 април 2024 (МИА) - Кандидатот за претседател на коалицијата „Вреди“ Арбен Таравари и претс...

Image

Остани поврзан