• сабота, 22 јуни 2024
МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

24 мај 2024 Хаг - Меѓународниот суд на правдата одлучува по барањето за нар...

БиХ ќе испрати протестни ноти до државите кои во ОН гласаа против резолуцијата за Сребреница 

БиХ ќе испрати протестни ноти до државите кои во ОН гласаа против резолуцијата за Сребреница 

Сараево, 24 мај 2024 (МИА) - Министерот за надворешни работи на БиХ Елмедин Конаковиќ изјави дека Би...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

24 мај 2024 Струга - Трибина под наслов „Св. Кирил и Методиј, Стожер на Пос...

Министерството за правда на САД и 30 сојузни држави започнаа антимонополска постапка против Live Nation и Ticketmaster

Министерството за правда на САД и 30 сојузни држави започнаа антимонополска постапка против Live Nation и Ticketmaster

Вашингтон, 23 мај 2024 (МИА) - Министерството за правда на САД денеска започна обемна антимонополска...

Хамас тврди дека го заробила израелскиот полковник, кого Израел го прогласи за загинат на 7 октомври

Хамас тврди дека го заробила израелскиот полковник, кого Израел го прогласи за загинат на 7 октомври

Газа, 23 мај 2024 (МИА) - Радикалната палестинска групација Хамас денеска соопшти дека го заробила израелскиот полков...

Повредената жена од сообраќајката кај Башино Село препратена на Скопските клиники

Повредената жена од сообраќајката кај Башино Село препратена на Скопските клиники

Велес, 23 мај 2024 (МИА) - Повредената жена од сообраќајната несреќа што се случи денеска во 16:00 ч...

Вучиќ: Повеќе од две третини од светското население не гласаше за резолуцијата за геноцид во Сребреница

Вучиќ: Повеќе од две третини од светското население не гласаше за резолуцијата за геноцид во Сребреница

Белград, 23 мај 2024 (МИА) - Претседателот на Србија, Александар Вучиќ изјави дека денеска на Генера...

Муцунски: Со ВРЕДИ сме блиску до конечен договор, до крајот на јуни ќе има нова влада

Муцунски: Со ВРЕДИ сме блиску до конечен договор, до крајот на јуни ќе има нова влада

Скопје, 23 мај 2024 (МИА) - Блиску сме до договор со ВРЕДИ, не можам да кажувам детали, но изве...

Трамп тврди дека ако стане претседател, Путин ќе му направи услуга и ќе го ослободи новинарот Гершкович 

Трамп тврди дека ако стане претседател, Путин ќе му направи услуга и ќе го ослободи новинарот Гершкович 

Вашингтон, 23 мај 2024 (МИА) - Поранешниот претседател на САД Доналд Трамп соопшти денеска дека ќе г...

Пакета обвинет за наводно кршење на правилата на обложување

Пакета обвинет за наводно кршење на правилата на обложување

  Лондон, 23 мај 2024 (МИА) – Бразилскиот играч од средниот ред на Вест Хем Јунајтед, Л...

Претседателот на Иран, кој загина во хеликоптерска несреќа, денеска беше погребан во светиот град Машхад

Претседателот на Иран, кој загина во хеликоптерска несреќа, денеска беше погребан во светиот град Машхад

Техеран, 23 мај 2024 (МИА) - Претседателот на Иран Ебрахим Раиси, која загина во хеликоптерска несреќа, денеска беше...

Погребан министерот за надворешни работи на Иран Хосеин Амир Абдолахиан

Погребан министерот за надворешни работи на Иран Хосеин Амир Абдолахиан

Техеран, 23 мај 2024 (МИА) - Иранскиот министер за надворешни работи, Хосеин Амир Абдолахиан, денеск...

Анкета: Кенеди на национално ниво доби 17 отсто од американските гласови, се уште е во трка за учество во ТВ дебатите

Анкета: Кенеди на национално ниво доби 17 отсто од американските гласови, се уште е во трка за учество во ТВ дебатите

Вашингтон, 23 мај 2024 (МИА) - Роберт Кенеди-помладиот, внук на познатиот американски претседател Џо...

Реакции во Србија по усвојувањето на Резолуцијта за геноцид во Сребреница

Реакции во Србија по усвојувањето на Резолуцијта за геноцид во Сребреница

Белград, 23 мај 2024 (МИА) - Граѓаните на Србија имаа можност преку јавните ТВ сервиси и порталите д...

Амбасадата на САД во БиХ го поздрави усвојувањето на резолуцијата за Сребреница: Ова е неопходен чекор за помирување

Амбасадата на САД во БиХ го поздрави усвојувањето на резолуцијата за Сребреница: Ова е неопходен чекор за помирување

Сараево, 23 мај 2024 (МИА) - На денешната седница на Генералното собрание на Обединетите нации (ОН)...

Image

Остани поврзан