• среда, 21 февруари 2024

Ирена Радовановиќ

Последно најавување: Tuesday, 20 February 2024, 03:00 pm

Сончево време со мала до умерена облачност, температура до 16 степени

Сончево време со мала до умерена облачност, температура до 16 степени

Скопје, 19 февруари 2024 (МИА) - Синоптичарите за денеска најавуваат сончево време со мала до умерена облачнос...

Џафери од Минхен: Глобалната демократија како и евроатланската интеграција на Западен Балкан се предизвикани

Џафери од Минхен: Глобалната демократија како и евроатланската интеграција на Западен Балкан се пред...

Скопје, 18 февруари 2024 (МИА) - Премиерот во техничката Влада Талат Џафери го заврши присуството на јубилејна...

Реакција на Министерството за транспорт и врски на соопштението на ВМРО-ДПМНЕ

Реакција на Министерството за транспорт и врски на соопштението на ВМРО-ДПМНЕ

Скопје, 18 февруари 2024 Очигледна е нервозата во политичката партија ВМРО-ДМПНЕ штом се обидуваат &n...

ЛДП: Нападот врз полициски службеник е напад врз државата

ЛДП: Нападот врз полициски службеник е напад врз државата

Скопје, 18 февруари 2024 Најостро го осудуваме насилството како појава во општеството бидејќи ги загро...

Превентивни активности на МВР за заштита на граѓаните од кражби

Превентивни активности на МВР за заштита на граѓаните од кражби

Скопје, 18 февруари 2024 (МИА) - Министерот за внатрешни работи Панче Тошковски заедно со полициските службени...

По Бон, Османи отпатува и во Берн, каде се става во функција дополнителен пункт за патни исправи

По Бон, Османи отпатува и во Берн, каде се става во функција дополнителен пункт за патни исправи

Скопје, 18 февруари 2024 (МИА) - Министерот за надворешни работи Бујар Османи, денеска престојува во Берн, Шва...

Каевски: Шефот на обезбедувањето на Мицкоски нападнал полицаец

Каевски: Шефот на обезбедувањето на Мицкоски нападнал полицаец

Скопје, 18 февруари 2024 Шефот на обезбедувањето на Христијан Мицкоски тепа полицајци. Ноќеска...

До крајот на денов сончево и ветровито, во вторник температурата ќе опадне

До крајот на денов сончево и ветровито, во вторник температурата ќе опадне

Скопје, 18 февруари 2024 (МИА) - До крајот на денов времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Во с...

МВР Билтен (ДПЛ)

МВР Билтен (ДПЛ)

Скопје, 17 февруари 2024 (МИА) - На 16.02.2024, полициски службеници од Полициската станица Дебар ги лишиле од...

Град Скопје: Отпочнуваме со уредување на средното училиште „Кочо Рацин“ во општина Ѓорче Петров

Град Скопје: Отпочнуваме со уредување на средното училиште „Кочо Рацин“ во општина Ѓорче Петров

Скопје, 17 февруари 2024 Го најавуваме почетокот на големиот проект кој произлегува од програмата За М...

Иницијатива против урбано дивеење: Можеме да прогласиме победа со усвојување на ДУП-от СЗ 16

Иницијатива против урбано дивеење: Можеме да прогласиме победа со усвојување на ДУП-от СЗ 16

Скопје, 17, февруари 2024 После цели шест години битка, конечно Иницијативата против урбаното дивеење...

Приведени три лица во дебарско затекнати при незаконит лов

Приведени три лица во дебарско затекнати при незаконит лов

Скопје, 17 февруари 2024 (МИА) - Три лица од дебарско вчера биле приведени од полициски службеници од Дебар от...

Image