• среда, 21 февруари 2024

Сања Костовска

Последно најавување: Tuesday, 20 February 2024, 01:17 pm

Либански медиуми: Израел изврши најмалку два напади врз области во јужен Либан

Либански медиуми: Израел изврши најмалку два напади врз области во јужен Либан

Бејрут, 20 февруари 2024 (МИА) - Израелски воени авиони денеска извршија најмалку два напади врз области во ју...

ОН доделија сто милиони долари за кризна хуманитарна поддршка на седум земји

ОН доделија сто милиони долари за кризна хуманитарна поддршка на седум земји

Њујорк, 20 февруари 2024 (МИА) - Обединетите нации денеска соопштија дека издвоиле 100 милиони долари за поддр...

Втор ден од сослушувањата пред МСП за активностите на Израел на палестинските територии

Втор ден од сослушувањата пред МСП за активностите на Израел на палестинските територии

Хаг, 20 февруари 2024 (МИА) - Денеска е вториот ден од сослушувањето пред Меѓународниот суд на правдата (МСП)...

ФТ: Американска банка креирала фиктивно работно месо со годишна плата од 375.000 евра

ФТ: Американска банка креирала фиктивно работно месо со годишна плата од 375.000 евра

Брисел, 20 февруари 2024 (МИА) - Американската банка Морган Стенли креирала фиктивна позиција во Франкфурт со...

Кадиров по падот на Авдијивка: Русија со големи чекори оди кон Киев

Кадиров по падот на Авдијивка: Русија со големи чекори оди кон Киев

Москва, 20 февруари 2024 (МИА) - Лидерот на Чеченија Рамзан Кадиров по заземањето на градот Авдијивка во источ...

Дожд, град и грмотевици во Калифорнија, 11.000 луѓе останаа без струја

Дожд, град и грмотевици во Калифорнија, 11.000 луѓе останаа без струја

Сакраменто, 20 февруари 2024 (МИА) - Невреме со дожд, град и грмотевици остави без електрична енергија околу 1...

Светски ден на социјалната правда

Светски ден на социјалната правда

Њујорк, 20 февруари 2024 (МИА) - Во светот денеска се одбележува Денот на социјалната правда. Со резолуција на...

Во Кина измерени минус 52.3 Целзиусови степени

Во Кина измерени минус 52.3 Целзиусови степени

Пекинг, 19 февруари 2024 (МИА) - Температурите го соборија 64-годишниот рекорд во западниот кинески регион Син...

Иран: САД ја користат војната во Газа како изговор за зајакнување на своето присуство во регионот

Иран: САД ја користат војната во Газа како изговор за зајакнување на своето присуство во регионот

Техеран, 19 февруари 2024 (МИА) - САД ја користат војната во Појасот Газа како изговор за зајакнување на амери...

Германија го повика на разговор рускиот амбасадор поради смртта на Навални

Германија го повика на разговор рускиот амбасадор поради смртта на Навални

Берлин, 19 февруари 2024 (МИА) - Германското Министерство за надворешни работи го повика рускиот парламент пор...

Газа: Бројот на убиени Палестинци надмина 29.000

Газа: Бројот на убиени Палестинци надмина 29.000

Газа, 19 февруари 2024 (МИА) - Најмалку 29.092 Палестинци се убиени во израелските напади врз Појасот Газа од...

Image