• сабота, 02 март 2024

Антоанела Димитриевска, Велес

Последно најавување: Friday, 15 December 2023, 10:31 am

Нова опрема за учениците од ООУ „Гоце Делчев“ во Општина Илинден

Нова опрема за учениците од ООУ „Гоце Делчев“ во Општина Илинден

Скопје, 1 март 2024 (МИА) - Во подрачното основно училиште „Гоце Делчев“ во Илинден, за подобрување на квалите...

Велешанец пронајден мртов кај дуќаните на Нов мост во Велес

Велешанец пронајден мртов кај дуќаните на Нов мост во Велес

Велес,1 март 2024 (МИА) - Пред дуќаните на Нов мост „Гемиџии“ на улица „Илинденска“ во Велес, изутрината е про...

Изложба „50 години творештво“ на Ангел Димовски-Чауш во Велес 

Изложба „50 години творештво“ на Ангел Димовски-Чауш во Велес 

Велес,1 март 2024 (МИА) - Ретроспективната изложба „50 години творештво“ на Ангел Димовски - Чауш синоќа беше...

Отворен шестиот конкурс за наградата „Пегаз“ за најдобар необјавен роман во 2024 година

Отворен шестиот конкурс за наградата „Пегаз“ за најдобар необјавен роман во 2024 година

Скопје,1 март 2024 (МИА) - Шестиот конкурс за наградата „Пегаз“, што ја организира издавачката куќа „Арс Ламин...

Македонската виолинистка Пламенка Трајковска на концерт во Истанбул

Македонската виолинистка Пламенка Трајковска на концерт во Истанбул

Скопје,1 март 2024 (МИА) - На престижниот фестивал „Жените од светот“ што ќе се одржи во Истанбул на 3 март ќе...

Со модна ревија и тивка аукција ќе се заокружи проектот „Клуч за сопствен бизнис“

Со модна ревија и тивка аукција ќе се заокружи проектот „Клуч за сопствен бизнис“

Велес, 29 февруари 2024 (МИА) - Десет модни креациии од кои осум вечерни тоалети и два модни свечени комлета,...

Приведена велешанка  која украла пари од поранешниот партнер

Приведена велешанка која украла пари од поранешниот партнер

Велес, 29 февруари 2024 (МИА) - Полициски службеници од СВР Велес вчера во 10,30 часот  ја лишиле од слоб...

Во велешката населба Речани се средуваат дивите депонии

Во велешката населба Речани се средуваат дивите депонии

Велес, 28 февруари 2024 (МИА) - По минатонеделната посета на градоначалникот Марко Колев на велешката населба...

Во Градска библиотека „Браќа Миладиновци“ во Скопје одржан семинар „Полска на полица“

Во Градска библиотека „Браќа Миладиновци“ во Скопје одржан семинар „Полска на полица“

Скопје, 28 февруари 2024 (МИА) - Во ЈУ Градска библиотека „Браќа Миладиновци“ во Скопје вчера  се одржа с...

Реконструкција на улици во Дељадровци

Реконструкција на улици во Дељадровци

Скопје, 28 февруари 2024 (МИА) - Во рамки на Проектот за подобрување на патната и...

Приведен криминалец од радовишко, осуден на казна затвор од осум години и два месеци

Приведен криминалец од радовишко, осуден на казна затвор од осум години и два месеци

Велес, 28 февруари 2024 (МИА) - Во село Дамјан, радовишко, полициски службеници од Одделението за внатрешни ра...

Image