• понеделник, 27 март 2023

Емил Гашевски

Последно најавување: Thursday, 01 January 1970, 01:00 am

Вардар 1961 го совлада Еурофарм Пелистер во македонското ракометно дерби

Вардар 1961 го совлада Еурофарм Пелистер во македонското ракометно дерби

Скопје, 26 март 2023 (МИА) – Актуелниот македонски ракометен првак Вардар 1961 направ...

Вардар 1961 во предност на полувреме во дербито против Еурофарм Пелистер

Вардар 1961 во предност на полувреме во дербито против Еурофарм Пелистер

Скопје, 26 март 2023 (МИА) – Актуелниот македонски ракометен шампион Вардар 1961 води...

Инциденти на ракометно дерби, прекинат натпреварот Вардар – Еурофарм Пелистер

Инциденти на ракометно дерби, прекинат натпреварот Вардар – Еурофарм Пелистер

Скопје, 26 март 2023 (МИА) – Дербито во Првата македонска ракометна лига меѓу Вардар...

Мароко прв пат во историјата го совлада Бразил

Мароко прв пат во историјата го совлада Бразил

Танжер, 26 март 2023 (МИА) – Четвртопласираната репрезен...

Милевски и Елмас: Максимално ангажирано и на победа против Фарски Острови

Милевски и Елмас: Максимално ангажирано и на победа против Фарски Острови

Скопје, 26 март 2023 (МИА) – Во пресрет на утрешниот пријателски натпревар на македон...

Пике казнет поради расизам

Пике казнет поради расизам

Бразилија, 26 март 2023 (МИА) – Поранешниот шампион во Ф...

Николиќ: Поразот од Борац боли, но има уште да се игра

Николиќ: Поразот од Борац боли, но има уште да се игра

Чачак, 26 март 2023 (МИА) – Тренерот на МЗТ Скопје Аеродром, Драган Николиќ најави де...

У18: Македонските фудбалери ремизираа на гостувањето во Баку

У18: Македонските фудбалери ремизираа на гостувањето во Баку

Баку, 24 март 2023 (МИА) – Македонската машка фудбалска репрезентација до 18

Image