• сабота, 02 март 2024

Емил Гашевски

Последно најавување: Saturday, 02 March 2024, 09:39 am

ТФТ Моцарт и Пелистер го отвораат 18. кошаркарско коло

ТФТ Моцарт и Пелистер го отвораат 18. кошаркарско коло

  Скопје, 2 март 2024 (МИА) – По двонеделна пауза поради настапот на македонската репрезентација...

Колман побрз од Лајлс

Колман побрз од Лајлс

  Глазгов, 2 март 2024 (МИА) – Во најинтересното финале на првиот ден од Светското атлетско првен...

ФФМ го предаде во употреба новиот хибриден терен на Арената „Тодор Проески“

ФФМ го предаде во употреба новиот хибриден терен на Арената „Тодор Проески“

  Скопје, 1 март 2024 (МИА) – Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) официјално ги заврши акт...

Милан ќе гради нов стадион со капацитет од 70.000 седишта

Милан ќе гради нов стадион со капацитет од 70.000 седишта

  Милано, 1 март 2024 (МИА) – Сопствениците на седумкратниот европски првак Милан најавија изград...

Дешамп: Не верувам дека Погба намерно се допингувал

Дешамп: Не верувам дека Погба намерно се допингувал

  Париз, 1 март 2024 (МИА) – Селекторот на француската фудбалска репрезентација Дидие Дешамп изја...

Викендов се игра 21 коло во ПМФЛ

Викендов се игра 21 коло во ПМФЛ

  Скопје, 1 март 2024 (МИА) – Со натпреварите од 21 коло викендов продолжува Првата македонска фу...

Флуминенсе го освои јужноамериканскиот Суперкуп

Флуминенсе го освои јужноамериканскиот Суперкуп

  Рио де Женеиро, 1 март 2024 (МИА) – Бразилски Флуминенсе ја освои Рекопа Судамерикана, јужноаме...

Баерн почнува преговори за ангажман на Алонсо

Баерн почнува преговори за ангажман на Алонсо

  Минхен, 1 март 2024 (МИА) – Германскиот фудбалски гигант Баерн Минхен тргна во акција да го анг...

Обрадовиќ: Или ќе останам во Партизан или ќе престанам да работам

Обрадовиќ: Или ќе останам во Партизан или ќе престанам да работам

  Белград, 1 март 2024 (МИА) – Тренерот на кошаркарите на Партизан, Жељко Обрадовиќ, најави дека...

Леброн Џејмс дојде на девет поени до историја

Леброн Џејмс дојде на девет поени до историја

  Лос Анџелес, 1 март 2024 (МИА) – Кошаркарите на Лос Анџелес лејкерс го совладаа синоќа на домаш...

Атлетик Билбао против Мајорка во финалето на шпанскиот Куп

Атлетик Билбао против Мајорка во финалето на шпанскиот Куп

  Билбао, 1 март 2024 (МИА) – Фудбалерите на Атлетик Билбао се пласираа во финалето на шпанскиот...

Стартува СП во сала, Трајковски единствен македонски атлетичар

Стартува СП во сала, Трајковски единствен македонски атлетичар

  Глазгов, 1 март 2024 (МИА) – Шкотскиот град Глазгов од денеска до недела ќе биде домаќин на 19....

Image