• петок, 24 март 2023

Борис Камчев, САД

Последно најавување: Thursday, 01 January 1970, 01:00 am

САД обезбедуваат 400 милиони долари  дополнителна воена помош за Украина

САД обезбедуваат 400 милиони долари  дополнителна воена помош за Украина

Вашингтон, 3 март 2023 (МИА) - Американскиот државен секретар Ентони Блинкен денеска ја одобри 33. транша воен...

Image