• сабота, 22 јуни 2024
Пролонгирано враќањето на македонските одбојкари во Скопје, гром удрил во авионот со кој летале

Пролонгирано враќањето на македонските одбојкари во Скопје, гром удрил во авионот со кој летале

Скопје, 27 мај 2024 (МИА) - Враќањето на македонските одбојкари кои учествуваа на турнир од Европска...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

28 мај 2024 Скопје – Конститутивна седница на Собранието на Република Север...

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

28 мај 2024 Пекинг - Лидерите на Египет, Обединетите Арапски Емирати, Бахре...

Белингам: Кој не би сакал да игра со фудбалер како Мбапе

Белингам: Кој не би сакал да игра со фудбалер како Мбапе

Мадрид, 27 мај 2024 (МИА) - Играчот од средниот ред на Реал Мадрид, Џуд Белингам зборуваше за очекув...

Марсијал: Го напуштам Манчестер Јунајтед, но секогаш ќе бидам „црвен ѓавол“

Марсијал: Го напуштам Манчестер Јунајтед, но секогаш ќе бидам „црвен ѓавол“

Манчестер, 27 мај 2024 (МИА) - Францускиот напаѓач Антони Марсијал ги потврди пишувањата на медиумит...

Сиљановска Давкова:  Го почитувам Преспанскиот договор, но верувам и во слободата на изразување

Сиљановска Давкова: Го почитувам Преспанскиот договор, но верувам и во слободата на изразување

Скопје, 27 мај 2024 (МИА) - Претседателката Гордана Сиљановска Давкова изјави дека Преспанскиот дого...

Мекена нема да го преземе Манчестер Јунајтед

Мекена нема да го преземе Манчестер Јунајтед

Манчестер, 27 мај 2024 (МИА) - Киеран Мекена нема да биде нов менаџер на Манчестер Јунајтед. Шефот н...

Касами: Вреди добива претседател на Собранието, пет министерства, плус министер без ресор

Касами: Вреди добива претседател на Собранието, пет министерства, плус министер без ресор

Скопје, 27 мај 2024 (МИА) - Имаме начелен договор за распределба на ресорите во првиот и вториот еша...

Јеменските Хути извршија напади врз два американски разурнувачи и три други брода во Црвеното Море

Јеменските Хути извршија напади врз два американски разурнувачи и три други брода во Црвеното Море

Порт Морсби, 27 мај 2024 (МИА) - Јеменското движење Хути денеска соопшти дека извршило напади врз дв...

Македонија до 21 ги започнува подготовките за контролните натпревари против Полска и БиХ

Македонија до 21 ги започнува подготовките за контролните натпревари против Полска и БиХ

Скопје, 27 мај 2024 (МИА) - Младата репрезентација на Македонија до 21 година денеска официјално го...

ОН: Иран ги зголеми залихите на збогатен ураниум речиси до ниво за атомска бомба

ОН: Иран ги зголеми залихите на збогатен ураниум речиси до ниво за атомска бомба

Техеран, 27 мај 2024 (МИА) - Иран ги зголеми своите залихи на збогатен ураниум речиси до ниво кое е...

Три лица полесно повредени во собраќајка на патот Струмица-Радовиш

Три лица полесно повредени во собраќајка на патот Струмица-Радовиш

Скопје, 27 мај 2024 (МИА) - Три лица се полесно повредени во сообраќајка која се случила вечерва око...

Градоначалникот Колефски во посета на иселениците од Пустец во САД и Канада

Градоначалникот Колефски во посета на иселениците од Пустец во САД и Канада

Дебар, 27 мај 2024 (МИА) - Делегација на општина Пустец, Мала Преспа, Албанија, предводена од градон...

Возило излетало од патот Прилеп - Скопје кај кавадаречко Раец 

Возило излетало од патот Прилеп - Скопје кај кавадаречко Раец 

Кавадарци, 27 мај 2024 (МИА) -  Возило излетало од патот Прилеп - Скопје кај кавадаречко Раец,...

Нетанјаху го оквалификува како „трагична грешка“ нападот на камп во Рафа

Нетанјаху го оквалификува како „трагична грешка“ нападот на камп во Рафа

Тел Авив, 27 мај 2024 (МИА) - Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху го коментираше ноќешниот напад...

Image

Остани поврзан