• среда, 17 април 2024

Спорт Миа

Последно најавување: Tuesday, 16 April 2024, 05:14 pm

Историски успех: Париз во Евролигата!

Историски успех: Париз во Евролигата!

Париз, 12 април 2024 (МИА) - Кошаркарите на Париз ја добија финалната серија од Еврокупот против екипата на Бу...

Модриќ се уште не одлучил дали да го напушти Реал

Модриќ се уште не одлучил дали да го напушти Реал

Мадрид, 12 април 2024 (МИА) - Играчот од средниот ред на Реал Мадрид, Лука Модриќ (38) не е сигурен дали треба...

Гвардиола со пофални зборови за играч на Реал: Ѕвезда од 200 милиони, прави се добро

Гвардиола со пофални зборови за играч на Реал: Ѕвезда од 200 милиони, прави се добро

Манчестер, 12 април 2024 (МИА) - Фудбалерите на Реал Мадрид и Манчестер Сити приредија вистински спектакл за ф...

Дугари: Ставот на Мбапе е скандалозен, тоа е недостаток на почит

Дугари: Ставот на Мбапе е скандалозен, тоа е недостаток на почит

Париз, 12 април 2024 (МИА) - Поранешниот француски репрезентативец Кристоф Дугари фрлаше дрвја и камења кон со...

Тренерот на Барселона демантираше дека останува на „Камп ноу“

Тренерот на Барселона демантираше дека останува на „Камп ноу“

Барселона, 12 април 2024 (МИА) - Тренерот на Барселона, Чави Ернандез денеска повтори дека не се предомислил з...

Алегри: Целта е Јувентус да биде во ЛШ, а потоа управата ќе одлучи за мене

Алегри: Целта е Јувентус да биде во ЛШ, а потоа управата ќе одлучи за мене

Торино, 12 април 2024 (МИА) - Тренерот на Јувентус, Масимилијано Алегри повторно призна дека не знае дали ќе о...

Покетино: Многу е тешко кога немате борбен состав

Покетино: Многу е тешко кога немате борбен состав

Лондон, 12 април 2024 (МИА) - Менаџерот на Челси, Маурисио Покетино пред натпреварот на „сините“ во Лондон про...

Сер Ретклиф влезе во директни преговори со Њукасл за Ешворт

Сер Ретклиф влезе во директни преговори со Њукасл за Ешворт

Манчестер, 12 април 2024 (МИА) - Сер Џим Ретклиф, еден од главните акционери во англискиот фудбалски клуб Манч...

Анчелоти застана во одбрана на Белингем

Анчелоти застана во одбрана на Белингем

Мадрид, 12 април 2024 (МИА) - Тренерот на Реал Мадрид, Карло Анчелоти не ги разбира тврдењата за пад во формат...

Тухел: Нема да го гледам Леверкузен, туку Арсенал

Тухел: Нема да го гледам Леверкузен, туку Арсенал

Минхен, 12 април 2024 (МИА) - Тренерот на Баерн Минхен, Томас Тухел, изјави дека нема да го гледа натпреварот...

Серхио Рико повторно на теренот по тешката повреда и излегувањето од кома 

Серхио Рико повторно на теренот по тешката повреда и излегувањето од кома 

Париз, 11 април 2024 (МИА) - Добри вести доаѓаат од Париз. Голманот на Пари Сен Жермен, Серхио Рико, кој минат...

Фенербахче доби казна од четири милиони лири поради бојкотот

Фенербахче доби казна од четири милиони лири поради бојкотот

Истанбул, 11 април 2024 (МИА) - Дисциплинската комисија на Фудбалскиот сојуз на Турција одлучи да го казни клу...

Image