• среда, 21 февруари 2024

Вера Тодоровска, Дебар

Последно најавување: Thursday, 01 January 1970, 01:00 am

Македонската амбасада во Тирана објави повик за увид во Избирачкиот список и пријавување за гласање

Македонската амбасада во Тирана објави повик за увид во Избирачкиот список и пријавување за гласање

Тирана, 20 февруари 2024 (МИА) – Македонската амбасада во Тирана, објави повик за македонските државјани на те...

Во општините Дебар и Центар Жупа загарантирана минимална помош лани остварувале 750 корисници

Во општините Дебар и Центар Жупа загарантирана минимална помош лани остварувале 750 корисници

Дебар, 20 февруари 2024 (МИА) – Во меѓуопштинскиот центар за социјална работа во Дебар, кој со својата активно...

На одбележувањето на именденот на владиката Партениј повеќе илјади верници и високи достојници

На одбележувањето на именденот на владиката Партениј повеќе илјади верници и високи достојници

Дебар, 20 февруари 2024 (МИА) - Во присуство на високи достојници и на повеќе илјади верници од нашата и сите...

Дебарските комуналци максимално ангажирани во чистење на градот

Дебарските комуналци максимално ангажирани во чистење на градот

Дебар, 19 февруари 2023 (МИА) - Вработените во дебарското јавно комунално претпријатие „Стандард“ деновиве мак...

На одбележувањето на именденот на епископ Антаниски г. Партениј ќе присуствува и г. Никифор, од Вселенската патријаршија

На одбележувањето на именденот на епископ Антаниски г. Партениј ќе присуствува и г. Никифор, од Всел...

Дебар, 18 февруари 2024 (МИА) - Празнувајќи го споменот на  отецот меѓу светиите Партениј Лампсакиски Чуд...

МАЕИ и партии на малцинствата бараат загарантирани места во албанскиот парламент

МАЕИ и партии на малцинствата бараат загарантирани места во албанскиот парламент

Тирана, 18 февруари 2024 (МИА) – Партијата на Македонците во Албанија, Македонска алијанса за европска интегра...

Таравари: Разговаравме со Рама и Курти, но, никој од нив не инсистираше да се кандидирам

Таравари: Разговаравме со Рама и Курти, но, никој од нив не инсистираше да се кандидирам

Тирана, 16 февруари 2024 (МИА) - Лидерот на Алијанса за Албанците и актуелен град...

Според Рама без САД нема да имало независна држава Косово, за Блинкен дијалогот со посредство на ЕУ е единствениот правилен пат за надминување на тензиите

Според Рама без САД нема да имало независна држава Косово, за Блинкен дијалогот со посредство на ЕУ...

Тирана, 15 февруари 2024 (МИА) - Албанскиот премиер Еди Рама и американскиот државен секретар Антони Блинкен н...

Еднократна финансиска помош за 24 студенти во Општина Маврово и Ростуше

Еднократна финансиска помош за 24 студенти во Општина Маврово и Ростуше

Дебар, 15 февруари 2024 (МИА) - Во Општина Маврово и Ростуше во оваа академска година право на еднократна фина...

Во Дебар сè уште нема соoбраќајни налепници со новиот код НМК

Во Дебар сè уште нема соoбраќајни налепници со новиот код НМК

Дебар, 12 февруари 2024 (МИА) - Во станиците за технички преглед во Дебар денеска не е почнато поставувањето н...

Image