• среда, 17 април 2024

Мирјана Чакарова

Последно најавување: Tuesday, 16 April 2024, 01:57 pm

Димитриевски ги повика противкандидатите на ТВ дуел, смета дека медиумската кампања не е еднаква за сите

Димитриевски ги повика противкандидатите на ТВ дуел, смета дека медиумската кампања не е еднаква за...

Скопје, 16 април 2024 (МИА) - Кандидатот за претседател на Движењето ЗНАМ - За наша Македонија, Максим Димитри...

МВР Билтен

МВР Билтен

Скопје, 15 април 2024 (МИА) - СВР Куманово поднесе кривична пријава против А.Ц.(29) од Косово, В.А.(25...

Митева: Осуда за сексистичкиот напад врз професорката Силјановска стигна и од Дорис Пак 

Митева: Осуда за сексистичкиот напад врз професорката Силјановска стигна и од Дорис Пак 

Скопје, 15 април 2024 За жал и лошите вести брзо се шират. Огромна благодарност за поддршката до наша...

Нетпросечно топлото време неповолно за земјоделските култури

Нетпросечно топлото време неповолно за земјоделските култури

Скопје, 15 април 2024 (МИА) - Високите температури со натпросечни вредности што ја зафатија земјава, не се пов...

Џафери - Османи: Поддршка од Северна Македонија за евроатлантските аспирации на Косово 

Џафери - Османи: Поддршка од Северна Македонија за евроатлантските аспирации на Косово 

Скопје, 15 април 2024 (МИА) - Техничкиот премиер Талат Џафери денеска, во рамки на учеството на конференцијата...

Дмитрасевич: Никогаш нема да ја заборавиме македонската поддршка, го продолжуваме патот кон ЕУ

Дмитрасевич: Никогаш нема да ја заборавиме македонската поддршка, го продолжуваме патот кон ЕУ

Скопје, 15 април 2024 (МИА) - Украинска делегација предводена од заменик-министерот за земјоделска политика и...

Без вода дел од корисниците на улицата „Коце Металец“

Без вода дел од корисниците на улицата „Коце Металец“

Скопје, 14 април 2024 (МИА) - ЈП Водовод и канализација – Скопје информира дека вечерва од 21 часот без вода с...

Почнува 19. Саем за вработување и кариера - Job Fair 2024

Почнува 19. Саем за вработување и кариера - Job Fair 2024

Скопје, 15 април 2024 (МИА) - Под мотото „Првиот чекор кон твојата кариера“, Бордот на европски студенти по те...

Сончево и топло, до 32 степена

Сончево и топло, до 32 степена

Скопје, 15 април 2024 (МИА) - Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачно...

Техничкиот премиер Џафери на Меѓународниот форум за жени, мир и безбедност во Приштина

Техничкиот премиер Џафери на Меѓународниот форум за жени, мир и безбедност во Приштина

Скопје, 15 април 2024 (МИА) - Техничкиот премиер Талат Џафери денеска ќе присуствува и ќе се обрати на Меѓунар...

Отворање на изложбата „Денис Боувен“ во МКЦ по повод  Светскиот ден на уметноста

Отворање на изложбата „Денис Боувен“ во МКЦ по повод Светскиот ден на уметноста

Скопје, 15 април 2024 (МИА) - По повод 15 април, Светскиот ден на уметноста, Асоцијацијата за култура Икон и М...

Image