• сабота, 22 јуни 2024
Средба за соработка помеѓу Движењето ЗНАМ и ВМРО-ДПМНЕ

Средба за соработка помеѓу Движењето ЗНАМ и ВМРО-ДПМНЕ

Скопје, 25 мај 2024 (МИА) - Во просториите на Движењето ЗНАМ – „За наша Македонија“ вечерва, како шт...

Дебарското подрачје без струја

Дебарското подрачје без струја

Дебар, 25 мај 2024 (МИА) - Целото Дебарско конзумно подрачје од пред 20 часот вечерва е без напојува...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

26 мај 2024 Скопје – Прес конференција на Националната мрежа против хомофоб...

Бајден пред воените академици ја истакна посветеноста на САД кон Израел, Украина и Индо-пацифичкиот регион

Бајден пред воените академици ја истакна посветеноста на САД кон Израел, Украина и Индо-пацифичкиот регион

Њујорк, 25 мај 2024 (МИА) - Американскиот претседател Џо Бајден во обраќање на воената академија Вес...

Макрон се согласи на дебата со Марин Ле Пен пред изборите за Европскиот парламент, таа одби

Макрон се согласи на дебата со Марин Ле Пен пред изборите за Европскиот парламент, таа одби

Париз, 25 мај 2024 (МИА) - Францускиот претседател Емануел Макрон денеска изрази подготвеност за деб...

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром ја одбранија шампионската титула

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром ја одбранија шампионската титула

  Битола, 25 мај 2024 (МИА) – Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром ја одбранија шампионск...

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

26 мај 2024    Брисел - Претседателот на Европскиот совет...

Птичји грип откриен во говедско месо од болна млечна крава во САД

Птичји грип откриен во говедско месо од болна млечна крава во САД

Вашингтон, 25 мај 2024 (МИА) - Вирусот на птичји грип е пронајден во говедско месо во САД, но официј...

Од денеска до 27 мај, бугарскиот Парламент е домаќин на пролетната сесија на Парламентарното собрание на НАТО

Од денеска до 27 мај, бугарскиот Парламент е домаќин на пролетната сесија на Парламентарното собрание на НАТО

Софија, 25 мај 2024 - Речиси 400 парламентарци од 32 земји-членки на НАТО и од 25 земји партнери и п...

Хоџај: На Шпанија и другите европски земји не им служи на чест да бидат „во ист брод со Русија“ во однос на Косово

Хоџај: На Шпанија и другите европски земји не им служи на чест да бидат „во ист брод со Русија“ во однос на Косово

Приштина, 25 мај 2024 (МИА) – Поранешниот министер за надворешни работи на Косово, Енвер Хоџај го на...

Ден на младоста: Титовите пионери и годинава во Куќата на цвеќето кај Тито

Ден на младоста: Титовите пионери и годинава во Куќата на цвеќето кај Тито

Белград, 25 мај 2025 (МИА) - Денот на младоста - 25 мај, кој се славеше во поранешна СФР Југославија...

Поради реконструкција на водоводна мрежа вечерва без вода Клинички, Детска болница Козле, Вила Водно и резиденцијални објекти во реон Водно

Поради реконструкција на водоводна мрежа вечерва без вода Клинички, Детска болница Козле, Вила Водно и резиденцијални објекти во реон Водно

Скопје, 25 мај 2024 (МИА) – ЈП „Водовод и канализација“ информира дека вечерва од 21 часот до 05 час...

Медиуми во ЕУ: Резолуцијата за Сребреница изнудена во поделеното Генерално собрание на ОН

Медиуми во ЕУ: Резолуцијата за Сребреница изнудена во поделеното Генерално собрание на ОН

Белград, 25 мај 2024 (МИА) - Усвојувањето на резолуцијата на ОН за геноцидот на Сребреница е „диплом...

ЦУК: Во тек акција за пронаоѓање и извлекување залутани лица на опасно стрмно место меѓу село Кожле и Велес

ЦУК: Во тек акција за пронаоѓање и извлекување залутани лица на опасно стрмно место меѓу село Кожле и Велес

Скопје, 25 мај 2024 (МИА) - На Единствениот повикувачки број 112 во Центарот за управување со кризи...

Лекарски тим: Состојбата на словачкиот премиер Роберт Фицо е субјективно подобрена

Лекарски тим: Состојбата на словачкиот премиер Роберт Фицо е субјективно подобрена

Братислава, 25 мај 2024 (МИА) - Лекарскиот тим што се грижи за словачкиот премиер Роберт Фицо по мин...

Image

Остани поврзан