• сабота, 22 јуни 2024
МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

17 мај 2024  Скопје - Стопанската комора...

СИРИЗА за изјавата на Мицкоски: Го осудуваме новото провокативно прекршување на Договорот од Преспа

СИРИЗА за изјавата на Мицкоски: Го осудуваме новото провокативно прекршување на Договорот од Преспа

Атина, 16 мај 2024 (МИА) – СИРИЗА категорично го осудува новото провокативно прекршување на Договоро...

Дешан ги избра „петлите“, големо изненадување во составот на Франција за ЕП 2024

Дешан ги избра „петлите“, големо изненадување во составот на Франција за ЕП 2024

Париз, 16 мај 2024 (МИА) - Селекторот на француската фудбалска репрезентација Дидие Дешан го објави...

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

17 мај 2024   - Меѓународен ден против хомофобијата и трансфобијата.

Папа Франциск: Американските католички конзервативци се заробени во самоубиствен став

Папа Франциск: Американските католички конзервативци се заробени во самоубиствен став

Рим, 16 мај 2024 (МИА) - Папата Франциск во интервју за американската Си-Би-Ес, што ќе се емитува в...

Пелистер во финалето на ракометниот Куп на Македонија

Пелистер во финалето на ракометниот Куп на Македонија

Скопје, 16 мај 2024 (МИА) - Ракометниот клуб Пелистер се пласираше во финалето на Купот на Македониј...

Шолц, Макрон и Мелони со писмо до Курти: Предлогот на Лајчак е солиден модел за ЗСО

Шолц, Макрон и Мелони со писмо до Курти: Предлогот на Лајчак е солиден модел за ЗСО

Приштина, 16 мај 2024 (МИА) - Германскиот канцелар Олаф Шолц, францускиот претседател Емануел Макрон...

Генерал Каволи: Русија нема доволно сили за голем пробив во Украина

Генерал Каволи: Русија нема доволно сили за голем пробив во Украина

Брисел, 16 мај 2024 (МИА) - Русија нема доволно сили за голем пробив во Украина, изјави денеска на п...

КУД „Иљо Антески-Смок“-Тетово одбележа 102 години постоење

КУД „Иљо Антески-Смок“-Тетово одбележа 102 години постоење

Тетово, 16 мај 2024 (МИА) - Културно-уметничкото друштво „Иљо Антески-С...

Арапската лига повика на распоредување мировни сили на ОН во Газа и на Западниот Брег

Арапската лига повика на распоредување мировни сили на ОН во Газа и на Западниот Брег

Манама, 16 мај 2024 (МИА) - Арапската лига денеска повика на распоредување мировна мисија на ОН во П...

Грчките медиуми за изјавата на Мицкоски: Нова провокација од Северна Македонија

Грчките медиуми за изјавата на Мицкоски: Нова провокација од Северна Македонија

Атина, 16 мај 2024 (МИА) – Денешната изјава на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски предизвика р...

Лидерите на земјите од Западен Балкан со заедничка изјава остануваат посветени на процесите за членство во ЕУ

Лидерите на земјите од Западен Балкан со заедничка изјава остануваат посветени на процесите за членство во ЕУ

Скопје, 16 мај 2024 (МИА) - Шефовите на држави и влади на земјите од За...

Реал се откажува од ѕвезда на Баерн за ас на Жирона

Реал се откажува од ѕвезда на Баерн за ас на Жирона

Мадрид, 16 мај 2024 (МИА) - Реал Мадрид повеќе не е заинтересиран за левиот бек на Баерн Минхен, Алф...

Реал сака да го претстави Мбапе пред ЕП 2024

Реал сака да го претстави Мбапе пред ЕП 2024

Мадрид, 16 мај 2024 (МИА) - Реал Мадрид сака официјално да го претстави Килијан Мбапе пред почетокот...

Кирил Петков неповреден во судар на две возила, едно лице загина, а две се повредени

Кирил Петков неповреден во судар на две возила, едно лице загина, а две се повредени

Варна, 16 мај 2024 (МИА) - Едно лице загина, а две се повредени во сообраќајна несреќа во близина на...

Image

Остани поврзан