• сабота, 02 март 2024

Магдалена Ристоманов

Последно најавување: Friday, 01 March 2024, 09:34 am

Герасимовски: Еколошката свест кај децата носи зелена и одржлива иднина

Герасимовски: Еколошката свест кај децата носи зелена и одржлива иднина

1 март 2024 Во рамки на кампањата „Редуцирај. Селектирај. Рециклирај“, и...

Над илјада граѓани го посетија Собранието од почетокот на 2024 година

Над илјада граѓани го посетија Собранието од почетокот на 2024 година

Скопје, 1 март 2024 (МИА) - Над 1. 000 граѓани го посетија Собранието од почетоко...

МЗШВ: Заврши откупот на тутун, откупени 14.763 тони по цена од 365 денари по килограм

МЗШВ: Заврши откупот на тутун, откупени 14.763 тони по цена од 365 денари по килограм

1 март 2024  Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство,...

МИА Општински пул

МИА Општински пул

1 март 2024  Куманово - Почна реконструкција на ули...

Град Скопје: Со акција за садење го одбележавме денот на ЈП „Паркови и зеленило“

Град Скопје: Со акција за садење го одбележавме денот на ЈП „Паркови и зеленило“

1 март 2024  Почитувани, Со садење на над 2000 садници, градоначалничката на Град Ско...

Лефков: Пендаровски призна дека ситуацијата во државата е толку лоша што и тој размислувал да се исели

Лефков: Пендаровски призна дека ситуацијата во државата е толку лоша што и тој размислувал да се исе...

1 март 2024 Почитувани, Стево Пендаровски призна дека со СДС и ДУИ нема услови за живот во Мак...

Утре времен режим на сообраќај на улица „Орце Николов“ во Дебар Маало

Утре времен режим на сообраќај на улица „Орце Николов“ во Дебар Маало

Скопје, 1 март 2024 (МИА) - Во текот на утрешниот ден ќе се санира кружниот тек в...

МИА Општински пул

МИА Општински пул

1 март 2024 Крива Паланка - Преку серија едукативни и кр...

Маричиќ: Италија е голем поддржувач на Северна Македонија на патот кон ЕУ

Маричиќ: Италија е голем поддржувач на Северна Македонија на патот кон ЕУ

Скопје, 1 март 2024 (МИА) - Првиот заменик претседател на Владата задолжен за евр...

Дел од општина Гази Баба без вода

Дел од општина Гази Баба без вода

Скопје, 1 март 2024 (МИА) - Без вода денеска од 10 часот се дел од корисниците ло...

Image