• четврток, 30 ноември 2023

Александар Самарџиев, Тетово

Последно најавување: Thursday, 01 January 1970, 01:00 am

Три дена не се собира сметот од контејнерите во Тетово-продолжува штрајкот на комуналните работници поради неисплатени плати и придонеси

Три дена не се собира сметот од контејнерите во Тетово-продолжува штрајкот на комуналните работници...

Тетово, 30 ноември 2023 (МИА) – Трет ден штрајкуваат работниците од „Комунална хигиена“ при Јавното комунално...

Костадиноски: Општина Јегуновце не доби ниту денар од Владата која додели 800 милиони за регионален рамномерен развој

Костадиноски: Општина Јегуновце не доби ниту денар од Владата која додели 800 милиони за регионален...

Тетово, 30 ноември 2023 (МИА) - Градоначалникот на Јегуновце Димитар Костадиноски на денешната прес-конференци...

Во пожар животот го загуби 78 годишник од Рогле, Општина Желино

Во пожар животот го загуби 78 годишник од Рогле, Општина Желино

Тетово, 29 ноември 2023 (МИА) - Во пожар кој избувнал денеска околу пладне во куќа во селото Рогле, Општина Же...

Приведен жител од Мала Речица, осомничен дека поставил знаме на Албанија на манастирот на Попова Шапка

Приведен жител од Мала Речица, осомничен дека поставил знаме на Албанија на манастирот на Попова Шап...

Скопје, 29 ноември 2023 (МИА) - Приведено е едно лице од Мала Речица, кое се сомничи дека вчеравечер поставил...

Европски сојуз за промени со декларација за заеднички настап на изборите

Европски сојуз за промени со декларација за заеднички настап на изборите

Тетово, 28 ноември 2023 (МИА) - Африм Гаши, Изет Меџити и Биљал Касами вечерва во...

Свештеник пријавил непознати лица во полиција дека го симнале црковното знаме од јарбол на црковниот имот на Попова Шапка

Свештеник пријавил непознати лица во полиција дека го симнале црковното знаме од јарбол на црковниот...

Тетово, 28 ноември 2023 (МИА) - Две маскирани лица го симнале знамето на Македонската Православна Црква-Охридс...

Мицкоски: Идната влада на ВМРО-ДПМНЕ ќе вложи четири милиони евра во Македонски Брод за инфраструктурни проекти

Мицкоски: Идната влада на ВМРО-ДПМНЕ ќе вложи четири милиони евра во Македонски Брод за инфраструкту...

Македонски Брод, 28 ноември 2023 (МИА) - Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во рамки на партискат...

Општина Тетово: Работниците од „Комунална хигиена“ ќе се префрлат во ново претпријатие и ќе земаат редовно плата

Општина Тетово: Работниците од „Комунална хигиена“ ќе се префрлат во ново претпријатие и ќе земаат р...

Тетово, 28 ноември 2023 (МИА) - Од Општина Тетово по повод денешниот штрајк на работниците во „Комунална хигие...

Работниците од „Комунална хигиена“ при ЈКП Тетово почнаа штрајк поради неисплатени плати

Работниците од „Комунална хигиена“ при ЈКП Тетово почнаа штрајк поради неисплатени плати

Тетово, 28 ноември 2023 (МИА) - Работниците во Јавното комунално претпријатие „Тетово“ – работната единицата „...

Во Тетово за 11 месеци за неправилно паркирање изречени 5614 мерки, од нив 3737 подигнати возила

Во Тетово за 11 месеци за неправилно паркирање изречени 5614 мерки, од нив 3737 подигнати возила

Тетово, 27 ноември 2023 (МИА) – За неполни 11 месеци годинава, заклучно со денеска Полициската станица за безб...

Фото групата „Чкрап“!-Тетово одбележи 20 години од основањето со годишна изложба

Фото групата „Чкрап“!-Тетово одбележи 20 години од основањето со годишна изложба

Тетово, 26 ноември 2023 (МИА) – Фото групата „Чкрап!“ од Тетово вчеравечер ја организираше годишната изложба,...

Дваесет и две години основците на македонски јазик во тетовско Непроштено учат во објект направен од лимени контејнери

Дваесет и две години основците на македонски јазик во тетовско Непроштено учат во објект направен од...

Тетово, 25 ноември 2023 (МИА) - Лимени бродски контејнери адаптирани во привремен објект 22 години претставува...

Image