• среда, 24 јули 2024
МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД 4 јуни 2024  Скопје – Седница...

Ѓоковиќ стана тенисер со најмногу победи на Гренд слем турнирите

Ѓоковиќ стана тенисер со најмногу победи на Гренд слем турнирите

Париз, 3 јуни 2024 (МИА) - Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ со вечерашната победа против Аргентинецот...

Коцевски: Можна е јавнообвинителска одлука во врска со изборот на надзор над изградбата на автопатите од „Бехтел и Енка“

Коцевски: Можна е јавнообвинителска одлука во врска со изборот на надзор над изградбата на автопатите од „Бехтел и Енка“

Скопје, 3 јуни 2024 (МИА) - Државниот јавен обвинител Љупчо Коцевски најавува дека наскоро Јавното о...

Македонија убедливо поразена од Хрватска во пријателски натпревар

Македонија убедливо поразена од Хрватска во пријателски натпревар

Ријека, 3 јуни 2024 (МИА) - Македонската фудбалска репрезентација загуби на гостувањето кај Хрватска...

Г7  го поддржува мировниот договор на Бајден и го повикува Хамас да го прифати

Г7 го поддржува мировниот договор на Бајден и го повикува Хамас да го прифати

Лондон, 3 јуни 2024 (МИА) -  Г7 денеска соопшти дека стои зад постојаниот мировен договор на ам...

Мендух Тачи во Тирана се сретнал со Илир Мета

Мендух Тачи во Тирана се сретнал со Илир Мета

Тирана, 3 јуни 2024 (МИА) - Лидерот на Демократската партија на Албанците, Мендух Тачи, синоќа...

Во Ниш опозицијата во борба за зачувување на изборната воља на граѓаните

Во Ниш опозицијата во борба за зачувување на изборната воља на граѓаните

 Белград, 3 јуни 2024 (МИА)-По локалните избори во Србија и големата победа на СНС, најнеизвесе...

Дортмунд донесе одлука за иднината на Терзиќ

Дортмунд донесе одлука за иднината на Терзиќ

Дортмунд, 3 јуни 2024 (МИА) - Раководството на финалистите во Лигата на шампионите, Борусија Дортмун...

Реал Мадрид го објави трансферот на Килијан Мбапе

Реал Мадрид го објави трансферот на Килијан Мбапе

Мадрид, 3 јуни 2024 (МИА) - Реал Мадрид официјално објави дека големата ѕвезда на Пари Сен Жермен и...

Швајцарскиот парламент отфрли предлог за финансиска помош за Украина

Швајцарскиот парламент отфрли предлог за финансиска помош за Украина

Цирих, 3 јуни 2024 (МИА) -    Горниот дом на швајцарскиот парламент го отфрли денеска пред...

Дебарскиот локален совет за превенција го одржа првиот работен состанок

Дебарскиот локален совет за превенција го одржа првиот работен состанок

Дебар, 3 јуни 2024 (МИА) - Во просториите на општина Дебар, под ра...

Во Полска уапсени 18 лица под сомнение дека планирале напади за сметка на Русија и Белорусија

Во Полска уапсени 18 лица под сомнение дека планирале напади за сметка на Русија и Белорусија

Варшава, 3 јуни 2024 (МИА) -  Полските власти уапсија 18 лица под сомнение дека планирале непри...

Бела куќа: Наместо Бајден, американската потпретседателка Камала Харис ќе присуствува на самитот во Украина во Швајцарија

Бела куќа: Наместо Бајден, американската потпретседателка Камала Харис ќе присуствува на самитот во Украина во Швајцарија

Вашингтон, 3 јуни 2024 (МИА) - Американската потпретседателка Камала Харис ќе присуствува на мировни...

Францускиот контроверзен CNews стана топ   канал за вести во државата

Францускиот контроверзен CNews стана топ канал за вести во државата

Париз, 3 јуни 2024 (МИА)  -   Според бројките објавени денеска, CNews, редовно обвине...

Анри го објави тимот за ОИ: Лаказет се враќа во репрезентацијата на Франција

Анри го објави тимот за ОИ: Лаказет се враќа во репрезентацијата на Франција

Париз, 3 јуни 2024 (МИА) - Селекторот на француската олимписка фудбалска репрезентација Тиери Анри о...

Image

Остани поврзан