• среда, 17 април 2024
Силјановска Давкова: Мора да имаме уставен патриотизам, да ги почитуваме основните одредби на Уставот

Силјановска Давкова: Мора да имаме уставен патриотизам, да ги почитуваме основните одредби на Уставот

Гевгелија, 16 април 2024 (МИА) - Мора да имаме уставен патриотизам. Мора да ги почитуваме основните...

Пендаровски: Се смиривме и се договоривме со соседите, не смееме да дозволиме да се врати претходната власт

Пендаровски: Се смиривме и се договоривме со соседите, не смееме да дозволиме да се врати претходната власт

Велес,16 април 2024(МИА)- На плоштадот  С’рмаале во Велес митинг вечерва одржа кандидатот за претседател на СДСМ...

Поради изборите 24 април и 8 мај ќе бидат неработни денови и нема да се одработуваат

Поради изборите 24 април и 8 мај ќе бидат неработни денови и нема да се одработуваат

Скопје, 16 април 2024 (МИА) - Владата денеска во рамки на 16. седница донесе одлука 24 април (среда)...

Бајер: Очекувањата се дека идната влада ќе ги спроведе уставните измени до крајот на оваа година

Бајер: Очекувањата се дека идната влада ќе ги спроведе уставните измени до крајот на оваа година

Скопје, 16 април 2024 (МИА) – Со сигурност знам дека ВМРО-ДПМНЕ сака да го измени Уставот, но поради...

Мицкоски од Дојран: Има големо будење и обединување на граѓаните околу идејата за промени

Мицкоски од Дојран: Има големо будење и обединување на граѓаните околу идејата за промени

Дојран 16 април 2024 (МИА) - Оние чевли коишто ги редеа пред зградата на македонската влада симболиз...

Ванковска: Срам за предизборниот процес е отсуството на соочување на кандидатите за претседател

Ванковска: Срам за предизборниот процес е отсуството на соочување на кандидатите за претседател

Кочани, 16 април 2024 (МИА) – На непосредните средби што ги имам со гра...

Јакимовски:  Децидно сум против бирање на претседател во Собрание!

Јакимовски: Децидно сум против бирање на претседател во Собрание!

16 април 2024 Претседателот на државата, неговата сила и функција мора да извира од граѓанит...

Дафина Стојаноска од гостиварци побара поддршка за Силјановска-Давкова

Дафина Стојаноска од гостиварци побара поддршка за Силјановска-Давкова

Гостивар, 16 април 2024 (МИА) – Актуелната пратеничка и член на ИК на ВМРО ДПМНЕ, Дафина Стојаноска...

Јакимовски: Како претседател најмногу ќе ги поддржувам младите лекари, да го запреме иселувањето на медицински персонал

Јакимовски: Како претседател најмногу ќе ги поддржувам младите лекари, да го запреме иселувањето на медицински персонал

Скопје, 16 април 2024  - Како претседател на Република Македонија и она што е најважно,...

Таравари: Ќе ги забраниме коцкањето и брзите кредити

Таравари: Ќе ги забраниме коцкањето и брзите кредити

Скопје, 16 април 2024 Претседателс...

Мисајловски: За да почнат промените, потребна е масовна поддршка на 24 април за Силјановска Давкова

Мисајловски: За да почнат промените, потребна е масовна поддршка на 24 април за Силјановска Давкова

Скопје, 16 април 2024 Денеска сме повторно во Куманово, со нас е и нашиот технички министер...

АВМУ го објави вториот извештај за предизборното медиумско претставување од 8 март до 3 април

АВМУ го објави вториот извештај за предизборното медиумско претставување од 8 март до 3 април

Скопје, 16 април 2024    Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги дене...

Димитриевски ги повика противкандидатите на ТВ дуел, смета дека медиумската кампања не е еднаква за сите

Димитриевски ги повика противкандидатите на ТВ дуел, смета дека медиумската кампања не е еднаква за сите

Скопје, 16 април 2024 (МИА) - Кандидатот за претседател на Движењето ЗНАМ - За наша Македонија, Макс...

Изнемоштените и болните до полноќ можат да се пријават за гласање на претседателските избори

Изнемоштените и болните до полноќ можат да се пријават за гласање на претседателските избори

Скопје, 16 април 2024 (МИА) - Изнемоштените и болните лица до полноќ можат да се пријавуваат за глас...

Стојаноска: Силјановска Давкова го промовира концептот претседател за сите, а не на елитите

Стојаноска: Силјановска Давкова го промовира концептот претседател за сите, а не на елитите

Скопје, 16 април 2024 Денес сум во Гостивар и денот го започнавме од градскиот пазар бидејќи...

Image

Остани поврзан