• сабота, 02 март 2024

Цветанка Миновска

Последно најавување: Friday, 01 March 2024, 07:56 am

Тошковски во посета на САЕ „Тигар“

Тошковски во посета на САЕ „Тигар“

Скопје, 1 март 2024 (МИА) - Техничкиот министер за внатрешни работи Панче Тошковски денеска ја посетил најелит...

Во прекин сообраќајот Градско-Прилеп кај Плетвар

Во прекин сообраќајот Градско-Прилеп кај Плетвар

Скопје, 1 март 2024 (МИА) - Во прекин е сообраќајот Градско-Прилеп кај Плетвар во двата правци, соопшти Авто м...

Министерот Османи во Турција на Анталија дипломатскиот форум

Министерот Османи во Турција на Анталија дипломатскиот форум

Скопје, 1 март 2024 (МИА) - Министерот за надворешни работи, Бујар Османи престојува во работна посета на Репу...

Митева: Цените во маркетите повторно ќе бидат повисоки и ќе удрат по џебот на граѓаните

Митева: Цените во маркетите повторно ќе бидат повисоки и ќе удрат по џебот на граѓаните

Скопје, 1 март 2024   Интегрален текст од прес конференција за медиуми Говорник:...

МИА Флеш

МИА Флеш

 1 март 2024 - Претседателот Стево Пендаровски денеска на прес-конференција ја најави својата гра...

Приведен разбојник од Скопје за издржување казна затвор од три години и шест месеци

Приведен разбојник од Скопје за издржување казна затвор од три години и шест месеци

Скопје, 1 март 2024 (МИА) - Полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје денеска во 10.30 час...

Лидерот на СДСМ, Ковачевски во Рим на Изборниот конгрес на ПЕС

Лидерот на СДСМ, Ковачевски во Рим на Изборниот конгрес на ПЕС

Скопје, 1 март 2024 (МИА) - Претседателот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија (СДСМ), Димитар Ковачевс...

Претрес во Тетово, приведен дилер

Претрес во Тетово, приведен дилер

Скопје, 1 март 2024 (МИА) - Во Тетово синоќа околу 20.50 часот на улица „Браќа Миладинови“ полициски службениц...

Приведен крадец во Скопје за издржување казна затвор од три години

Приведен крадец во Скопје за издржување казна затвор од три години

Скопје, 1 март 2024 (МИА) - Полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје вчера во 06.55 часот...

На територијата на цела држава казнети 182 возачи за брзо возење

На територијата на цела држава казнети 182 возачи за брзо возење

Скопје, 1 март 2024 (МИА) - Во спроведена акциска контрола на територија на цела држава за санкционирање на во...

МНР со осуда за нападот во Газа, повикува на заштита на цивилите

МНР со осуда за нападот во Газа, повикува на заштита на цивилите

Скопје, 1 март 2024 (МИА) - Министерството за надворешни работи (МНР) најостро го осуди нападот во Газа, во ко...

„Поднеси барање за термин“ новина на веб страницата на МВР за побрзо закажување термин за фотографирање за лични документи

„Поднеси барање за термин“ новина на веб страницата на МВР за побрзо закажување термин за фотографир...

Скопје, 1 март 2024 (МИА) - Министерството за внатрешни работи информира дека од вчера е воведена уште една но...

Image