• четврток, 30 мај 2024
Шведска протера кинеска новинарка со образложение дека е закана за националната безбедност

Шведска протера кинеска новинарка со образложение дека е закана за националната безбедност

Стокхолм, 8 април 2024 (МИА) - Шведска протера кинеска новинарка со образложение дека е закана за на...

Новинарката на Сири ТВ повторно го налути Рама, тој ја турнал и одбил да одговори

Новинарката на Сири ТВ повторно го налути Рама, тој ја турнал и одбил да одговори

Тирана, 19 март 2024 (МИА) - Новинарка на Сири ТВ повторно го налути албанскиот премиер, Еди Рама, п...

Награда за политичкиот трилер „Бизнисот на задоволството“ во САД

Награда за политичкиот трилер „Бизнисот на задоволството“ во САД

Скопје, 6 март 2024 (МИА) - Политичкиот трилер „Бизнисот на задоволството“ на режисерот Гоце Цветано...

Во Бразил тврдат дека Меси ја изневерил сопругата со аргентинска новинарка

Во Бразил тврдат дека Меси ја изневерил сопругата со аргентинска новинарка

Бразилија, 26 ноември 2023 (МИА) - Напаѓачот на Интер Мајами, Лионел Меси и неговата сопруга Антонел...

Џеф Безос ја запроси Лорен Санчез по пет години врска

Џеф Безос ја запроси Лорен Санчез по пет години врска

Кан, 23 мај 2023 (МИА) - Американскиот милијардер Џеф Безос ја запроси новинарката Лорен Санчез по р...

Почнува судењето на Трамп за наводно силување новинарка пред речиси три децении

Почнува судењето на Трамп за наводно силување новинарка пред речиси три децении

Њујорк, 25 април 2023 (МИА) - Во Њујорк денеска почнува судењето на поранешниот американски претседа...

Новинарка осудена на шест години затвор поради осуда на руската инвазија врз Украина

Новинарка осудена на шест години затвор поради осуда на руската инвазија врз Украина

Москва, 15 февруари 2023 (МИА) – Судот во Русија ја осуди руската новинарка Марија Пономаренко на ше...

ФБИ отвори истрага за убиството на новинарката на Ал Џазира, за Израел тоа е „сериозна грешка“

ФБИ отвори истрага за убиството на новинарката на Ал Џазира, за Израел тоа е „сериозна грешка“

Ерусалим, 15 ноември 2022 (МИА...

Демократи од Сенатот бараат учество на САД во истрагата за убиството на новинарката на Ал Џазира

Демократи од Сенатот бараат учество на САД во истрагата за убиството на новинарката на Ал Џазира

Ерусалим, 24 јуни 2022 (МИА) - Речиси половина од членовите на Демократската партија во Сенатот на САД,...

Новинарка на Радио Слободна Европа загина при напад врз Киев

Новинарка на Радио Слободна Европа загина при напад врз Киев

Киев, 29 април 2022 (МИА) - Украинските спасувачи денеска го извлекоа безживотното тело на продуценткат...

Русија на црната листа стави и позната руска новинарка

Русија на црната листа стави и позната руска новинарка

Москва, 2 април 2022 (МИА) - Русија додаде уште осум лица на својата црна листа, обвинувајќи ги дека се...

Во Пекинг почнува судењето на австралиска новинарка Ченг

Во Пекинг почнува судењето на австралиска новинарка Ченг

Пекинг, 31 март 2022 (МИА) - Судот во Пекинг одржува судење зад затворени врати за австралиската новина...

Се бара дисциплинска постапка против црногорска новинарка која оправда насилство врз жени

Се бара дисциплинска постапка против црногорска новинарка која оправда насилство врз жени

Подгорица, 25 јануари 2022 (МИА) - Новинарката Јована Божариќ - Станишиќ во утринска програма на РТЦГ н...

АВМУ со осуда за вербалните навреди упатени кон новинарка на ТВ 21

АВМУ со осуда за вербалните навреди упатени кон новинарка на ТВ 21

Скопје, 19 октомври 2021 Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги ги осудува јавно искажан...

ЗНМ: Осуда за понижувачкиот однос на кандидатот Фатмир Лимани кон новинарката Салије Садику од ТВ21

ЗНМ: Осуда за понижувачкиот однос на кандидатот Фатмир Лимани кон новинарката Салије Садику од ТВ21

Скопје, 19 октомври 2021 Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) го осудува јавниот понижувачкио...

Image

Остани поврзан