• вторник, 05 март 2024
Кошаркарките на Вардар поуспешни на гостувањето кај Крива Паланка

Кошаркарките на Вардар поуспешни на гостувањето кај Крива Паланка

Крива Паланка, 26 ноември 2023 (МИА) - Во седмото коло од македонското женско кошаркарско првенство,...

МИА Најави - МКД

МИА Најави - МКД

27 ноември 2023 Скопје - Претседателот Стево П...

ЕВН: Екипите цела ноќ работеа на отстранување на дефектите на терен во екстремни временски услови

ЕВН: Екипите цела ноќ работеа на отстранување на дефектите на терен во екстремни временски услови

Скопје, 26 ноември 2023 (МИА) - Екипите на Електродистрибуција од цела...

Германскиот претседател вети во Ерусалим непоколеблива поддршка за Израел

Германскиот претседател вети во Ерусалим непоколеблива поддршка за Израел

Ерусалим, 26 ноември 2023 (МИА) - Германскиот претседател Франк-Валтер Штајнмаер вети непоколеблива...

Италија по втор пат во историјата го освои Дејвис купот

Италија по втор пат во историјата го освои Дејвис купот

Малага, 26 ноември 2023 (МИА) - Италијанската тениска репрезентација го освои Дејвис купот 2023 побе...

Спасовски: Со беспрекорна организација на самитот на ОБСЕ, државата ќе ја претставиме во најдобро светло

Спасовски: Со беспрекорна организација на самитот на ОБСЕ, државата ќе ја претставиме во најдобро светло

Скопје, 26 ноември 2023 (МИА) - Самитот на ОБСЕ во Скопје, кој ќе се од...

Манчестер јунајтед победи на пет од последните шест натпревари во Премиер лигата и дојде на само шест бода до лидерот Арсенал

Манчестер јунајтед победи на пет од последните шест натпревари во Премиер лигата и дојде на само шест бода до лидерот Арсенал

Ливерпул, 26 ноември 2023 (МИА) - Манчестер јунајтед победи на пет од последните шест натпревари во...

Комплетирано деветтото коло во македонската кошаркарска Прва лига

Комплетирано деветтото коло во македонската кошаркарска Прва лига

Скопје, 26 ноември 2023 (МИА) – Со одигрување на двата денешни натпревари комплетирано е 9. коло во...

Саливан: Нема промени во стратегијата на претседателот Бајден за регулирање на конфликтот во Газа

Саливан: Нема промени во стратегијата на претседателот Бајден за регулирање на конфликтот во Газа

Вашингтон 25 ноември 2023 (МИА) Нема промени во стратегијата и пристапот на претседателот Џо Бајден...

Израелската затворска служба соопшти дека 39 Палестинци се ослободени со договорот за примирје

Израелската затворска служба соопшти дека 39 Палестинци се ослободени со договорот за примирје

Тел Авив, 26 ноември 2023 (МИА) - Израелската затворска служба соопшти дека 39 палестински затворени...

Атанасоска: Да се шири свесноста за цистична фиброза

Атанасоска: Да се шири свесноста за цистична фиброза

Скопје, 26 ноември 2023 (МИА) - Под мотото „Вдиши за ЦФ“ денеска Асоциј...

Бајден објави дека е ослободено од Хамас американско четиригоришно девојче

Бајден објави дека е ослободено од Хамас американско четиригоришно девојче

Вашингтон, 26 ноември 2023 (МИА) - Четиригодишното американско девојче е безбедно во Израел откако б...

Во Бразил тврдат дека Меси ја изневерил сопругата со аргентинска новинарка

Во Бразил тврдат дека Меси ја изневерил сопругата со аргентинска новинарка

Бразилија, 26 ноември 2023 (МИА) - Напаѓачот на Интер Мајами, Лионел Меси и неговата сопруга Антонел...

Извор близок до Хамас вели дека групата е подготвена да го продолжи примирјето

Извор близок до Хамас вели дека групата е подготвена да го продолжи примирјето

Доха, 26 ноември 2023 (МИА) - Извор близок до Хамас во неделата рече дека исламистичкото движење е п...

Маќедонци: Косово ќе продолжи да се опремува со најсовремени оружени системи

Маќедонци: Косово ќе продолжи да се опремува со најсовремени оружени системи

  Приштина, 26 ноември 2023 (МИА) – Министерот за одбрана на Косово, Ејуп Маќедонци вел...

Image

Остани поврзан