• четврток, 22 февруари 2024

Израелската затворска служба соопшти дека 39 Палестинци се ослободени со договорот за примирје

Израелската затворска служба соопшти дека 39 Палестинци се ослободени со договорот за примирје

Тел Авив, 26 ноември 2023 (МИА) - Израелската затворска служба соопшти дека 39 палестински затвореници биле ослободени денеска според условите на договорот за примирје меѓу Израел и Хамас во Појасот Газа.

Соопштението дојде откако 13 израелски заложници беа ослободени на палестинската територија според договорот, заедно со тројца Тајланѓани и еден човек со двојно - руско-израелско - државјанство. зш/

Остани поврзан