• вторник, 16 април 2024
МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

МИА На...

Ердоган им додели медал на македонските спасувачи кои учествуваа во потрагата и спасувањето на настраданите од земјотресoт во Турција

Ердоган им додели медал на македонските спасувачи кои учествуваа во потрагата и спасувањето на настраданите од земјотресoт во Турција

Скопје, 25 април 2023 (МИА) - Претседател...

МИА Најави - Свет

МИА Најави - Свет

26 Април 2023 МАДРИД - Шпанскиот премиер Педро Санчез ќе разговара со бразилскиот пр...

Санкционирани 117 лица за брзо возење во Битола

Санкционирани 117 лица за брзо возење во Битола

Скопје, 26 април 2023 (МИА) - Во засилена акциска к...

ФИФА прими четири кандидатури за организација на женскиот Мундијал 2027

ФИФА прими четири кандидатури за организација на женскиот Мундијал 2027

  Цирих, 25 април 2023 (МИА) – Четири...

Во Гостивар промовиран огранок на „Движење за прогресивни промени“

Во Гостивар промовиран огранок на „Движење за прогресивни промени“

Гостивар, 25 април 2023 (МИА) – Поддржувачите и сим...

Германските власти приведоа сириски државјанин под сомнение дека планирал напад

Германските власти приведоа сириски државјанин под сомнение дека планирал напад

Берлин, 25 април 2023 (МИА) - Германските власти приведоа 28-годишен сириски држав...

Карванот „Рамо до рамо до победа“ на СДСМ: Посветено и одговорно работиме на обезбедување на европската иднина

Карванот „Рамо до рамо до победа“ на СДСМ: Посветено и одговорно работиме на обезбедување на европската иднина

Скопје, 25 април 2023 (МИА) - Посветено,...

Албанскиот туризам има потреба од100 илјади работници, се пополнува со лица од азиските земји 

Албанскиот туризам има потреба од100 илјади работници, се пополнува со лица од азиските земји 

    Тирана, 25 април 2023 (МИА)

Јунјатед подготвен да плати 100 милиони евра за Кејн

Јунјатед подготвен да плати 100 милиони евра за Кејн

  Лондон, 25 април 2023 (МИА)...

Почна судењето на Трамп за силување

Почна судењето на Трамп за силување

Њујорк, 25 април 2023 (МИА) - Во Њујорк денеска почнува судски процес протива пора...

Њујорк тајмс: Украина спрема 12 бригади за контраофанзивата 

Њујорк тајмс: Украина спрема 12 бригади за контраофанзивата 

 Вашингтон, 25 април 2023 (МИА)

Марканен играч со најголем напредок сезонава во НБА

Марканен играч со најголем напредок сезонава во НБА

 

Пендаровски го додели Признанието за придонес на припадниците на дијаспората

Пендаровски го додели Признанието за придонес на припадниците на дијаспората

Во Дебар тешко повреден мотоциклист 

Во Дебар тешко повреден мотоциклист 

Дебар, 25 април 2023 (МИА) - Мотоциклист е тешко повреден во сообраќајна несреќа што доцна попладнев...

Image

Остани поврзан