• вторник, 30 мај 2023

Зоран Маџоски, Гостивар

Последно најавување: Thursday, 01 January 1970, 01:00 am

Таравари: Гостивар треба да биде модел во Северна Македонија за меѓуетничките односи

Таравари: Гостивар треба да биде модел во Северна Македонија за меѓуетничките односи

Гостивар 29 мај 2023 (МИА) - Гостивар треба да биде модел во Северна Македонија за меѓуетничките односи е став...

Отворен дневен центар за лица со попреченост во Градец општина Врапчиште

Отворен дневен центар за лица со попреченост во Градец општина Врапчиште

Гостивар, 29 мај 2023 (МИА) – На пригодна свеченост во селото Градец, денеска беше предаден во употреба Дневни...

Штетите од поплавите во гостиварско ќе се проценуваат, локалните власти работат на нормализирање на состојбата

Штетите од поплавите во гостиварско ќе се проценуваат, локалните власти работат на нормализирање на...

Гостивар, 26 мај 2023 (МИА) – Последиците од невремето со пороен дожд што го зафати јужниот дел од општина Гос...

Невремето предизвика поплавување и штети во гостиварско

Невремето предизвика поплавување и штети во гостиварско

Гостивар, 25 мај 2023 (МИА) - Невремето со пороен дожд и град во Гостивар предизвика краткотрајни проблеми во...

Меѓународен поетски фестивал „Литературни искри“: Гран при за Сара Ѓорѓијоска

Меѓународен поетски фестивал „Литературни искри“: Гран при за Сара Ѓорѓијоска

Гостивар, 21 мај 2023 (МИА) - Поетесата Сара Ѓорѓијоска од Куманово ја осови највисоката нагарда на десеттото...

Во Гостивар се одржа еколошката акција „Генералка викенд“

Во Гостивар се одржа еколошката акција „Генералка викенд“

Гостивар, 13 мај 2023 (МИА) - Вработени во општинската администрација, ученици, преставници на невладини и држ...

Жител на село Неготино уапсен за упатени закани и кршење инвентар во простории на општина Врапчиште

Жител на село Неготино уапсен за упатени закани и кршење инвентар во простории на општина Врапчиште

Гостивар, 11 мај 2023 (МИА) - Полицијата лишилa од слобода едно лице кое претходно било пријавено за агресивно...

ФК Гостивар обезбеди влез во Прва лига

ФК Гостивар обезбеди влез во Прва лига

Гостивар 9 мај 2023 (МИА) - Со убедливата победа 4:0 над Борец од Велес, фудбалскиот второлигаш Гостивар обезб...

Работилница во Гостивар: „Улогата на жените во раното препознавање на криминалот и создавање на побезбедна заедница“

Работилница во Гостивар: „Улогата на жените во раното препознавање на криминалот и создавање на побе...

Гостивар, 9 мај 2023 (МИА) – Претставнички од повеќе невладини организации, институции, универзитетски професо...

Над двесте пријави за користење на активни мерки за самовработување и субвенции

Над двесте пријави за користење на активни мерки за самовработување и субвенции

Гостивар, 9 мај 2023 (МИА) - По првиот ден од објавувањето на Јавните огласи за самовработување со кредитирање...

Триесетдневен притвор за разбојникот што ограби обложувалница во Градец

Триесетдневен притвор за разбојникот што ограби обложувалница во Градец

Гостивар, 9 мај 2023 (МИА) - Лицето кое беше лишено од слобода под сомнение дека извршило разбојништво во село...

Општина Гостивар и УНДП ќе работат заеднички на вклучување на младите во донесувањето на одлуки

Општина Гостивар и УНДП ќе работат заеднички на вклучување на младите во донесувањето на одлуки

Гостивар, 8 мај 2023 (МИА) - Гостиварската локална самоуправа и Програмата за развој на Обединетите нации (УНД...

Image