• четврток, 30 ноември 2023

Симона Србиноска

Последно најавување: Thursday, 30 November 2023, 03:51 pm

МВР Билтен (ДПЛ)

МВР Билтен (ДПЛ)

Скопје, 30 ноември 2023 (МИА) - Во СВР Скопје денеска било пријавено дека во 00:16 часот на улица „Владимир Полежиновск...

Владата даде зелено светло за дел од законите за исплата на платите во јавниот сектор согласно ОКД

Владата даде зелено светло за дел од законите за исплата на платите во јавниот сектор согласно ОКД

Скопје, 28 ноември 2023 (МИА) – Премиерот Димитар Ковачевски на прес-конференција соопшти дека дел од законите...

Задолжувањата за пругата со Бугарија пред Комисијата за финансирање и буџет

Задолжувањата за пругата со Бугарија пред Комисијата за финансирање и буџет

Скопје, 28 ноември 2023 (МИА) – Во Собранието на Република Северна Македонија денеска седница ќе одржи Комисиј...

Прескер: Се повеќе расте заинтересираноста кај македoнските граѓани за работа во Словенија

Прескер: Се повеќе расте заинтересираноста кај македoнските граѓани за работа во Словенија

Скопје, 27 ноември 2023 (МИА) – Словенија во првите десет месеци од годинава има издадено 3.688 согласности за...

Државната комисија за спречување на корупција ја одржува 96-та седница

Државната комисија за спречување на корупција ја одржува 96-та седница

Скопје, 27 ноември 2023 (МИА) – Државната комисија за спречување на корупција денеска ја одржува 96-та седница...

МВР Билтен (ДПЛ)

МВР Билтен (ДПЛ)

Скопје, 26 ноември 2023 (МИА) - Вчера во 23:45 часот, во СВР Охрид, приведен е А.Н.(36) од охридското село Долно Лакоче...

Мицкоски: Владата на ВМРО-ДПМНЕ ќе ги зголеми пензиите и ќе обезбеди 250 милиони евра годишно за општините

Мицкоски: Владата на ВМРО-ДПМНЕ ќе ги зголеми пензиите и ќе обезбеди 250 милиони евра годишно за опш...

Скопје, 26 ноември 2023 (МИА) – Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната дебата на тема „Економс...

Дебата на ВМРО-ДПМНЕ: Градоначалниците и без потребната поддршка од централната власт реализираа многу проекти 

Дебата на ВМРО-ДПМНЕ: Градоначалниците и без потребната поддршка од централната власт реализираа мно...

Скопје, 26 ноември 2023 (МИА) – Градоначалниците на ВМРО-ДПМНЕ на денешната партиска дебата на тема „Локален е...

МВР Билтен (ДПЛ)

МВР Билтен (ДПЛ)

Скопје, 25 ноември 2023 (МИА) - Вчера во 21 часот во трговски центар на подрачјето на Карпош полициски службеници од Ед...

Поради немање кворум откажан вонредното изборно собрание на ДПМ

Поради немање кворум откажан вонредното изборно собрание на ДПМ

Скопје, 25 ноември 2023 (МИА) - Поради немање кворум откажано е денешното Вонредно изборно собрание на Друштво...

Се запали возило во трговскиот центар Ист Гејт Мол, пожарот изгаснат

Се запали возило во трговскиот центар Ист Гејт Мол, пожарот изгаснат

Скопје, 25 ноември 2023 (МИА) - Трговскиот центар Ист Гејт Мол денеска беше евакуиран, откако претходно се вкл...

Image