• недела, 16 јуни 2024
Манчестер сити и Реал Мадрид четвртфиналисти во ЛШ

Манчестер сити и Реал Мадрид четвртфиналисти во ЛШ

  Манчестер, Мадрид 6 март 2024 (МИА) – Манчестер сити и мадридски Реал очекувано вечер...

Бајден ги повика поддржувачите на Хејли да гласаат за него

Бајден ги повика поддржувачите на Хејли да гласаат за него

Вашингтон, 6 март 2024 (МИА) - Претседателот на САД Џо Бајден излезе со изјава по повод одлуката на...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

7 март 2024  Скопје - Собранието ќе ја одржи 147. седница. (11...

Израел одобри изградба на повеќе од 3.400 нови домови за доселениците на Западниот Брег

Израел одобри изградба на повеќе од 3.400 нови домови за доселениците на Западниот Брег

Тел Авив, 6 март 2024 (МИА) – Израелската влада објави планови за изградба на повеќе од 3.400 нови д...

Вучиќ: Ана Брнабиќ кандидат за претседател на парламентот, Шапиќ за градоначалник на Белград

Вучиќ: Ана Брнабиќ кандидат за претседател на парламентот, Шапиќ за градоначалник на Белград

Белград, 6 март 2024 (МИА)-Претседателот на Србија и член на СНС, Александар Вучиќ изјави дека на се...

Петмина загинати во руските напади врз Одеса

Петмина загинати во руските напади врз Одеса

Киев, 6 март 2024 (МИА) – Пет лица загинаа во денешните руски напади врз Одеса, додека украинскиот п...

МИА Најави-свет

МИА Најави-свет

7 Март 2024 Вашингтон – Говор на американскиот претседател Џозеф Бајден за...

Унгарија испрати уште 33 полицајци на границата меѓу Србија и Северна Македонија

Унгарија испрати уште 33 полицајци на границата меѓу Србија и Северна Македонија

Суботица, 6 март 2024 (МИА) – Унгарија испрати уште 33 полицајци на границата меѓу Србија и Северна...

Двајца загинати во нападот на Хутите врз бродот „Тру Конфиденс“

Двајца загинати во нападот на Хутите врз бродот „Тру Конфиденс“

Вашингтон, 6 март 2024 (МИА) – Двајца членови на екипажот загинаа во ракетниот напад на бунтовниците...

Хакирани каналите за информирање на Алијанса за Албанците

Хакирани каналите за информирање на Алијанса за Албанците

Скопје, 6 март 2024 (МИА) - Каналите за информирање на Алијанса за Алба...

ОН соопштија дека 2023 била најсмртоносната година за мигрантите од 2014

ОН соопштија дека 2023 била најсмртоносната година за мигрантите од 2014

Женева, 6 март 2024 (МИА) – Минатата година, повеќе луѓе умреле на миграциските рути ширум светот от...

Измените на Изборниот законик утре пред пратениците, се предлага да гласаат и граѓаните чии документи истекле во последните девет месеци

Измените на Изборниот законик утре пред пратениците, се предлага да гласаат и граѓаните чии документи истекле во последните девет месеци

Скопје, 6 март 2024 (МИА) – Предлог законски измени на Изборниот закони...

Еурофарм Пелистер со пораз го заврши настапот во Лигата на шампиони

Еурофарм Пелистер со пораз го заврши настапот во Лигата на шампиони

  Трондхајм, 6 март 2024 (МИА) – Македонскиот ракометен првак Еурофарм Пелистер без осв...

Најмалку 12 уапсени на протестите на земјоделците во Варшава

Најмалку 12 уапсени на протестите на земјоделците во Варшава

Варшава, 6 март 2024 (МИА) – Најмалку дванаесет лица беа уапсени денеска во Варшава, додека некои зе...

Откажан слаломот во Крањска Гора, малиот кристален глобус за Фелер

Откажан слаломот во Крањска Гора, малиот кристален глобус за Фелер

  Крањска Гора, 6 март 2024 (МИА) – Поради лоши временски услови и топлото време во Кра...

Image

Остани поврзан